افزایش 45 درصدی سفر به ترکیه در عید فطر

به گزارش بهترین عینک آفتابی، عید فطر سرانجام ماه مبارک رمضان است که تعطیلات آن در بیشتر کشورهای مسلمان از 21 تا 23 آوریل خواهد بود، اما خانواده ها معمولا با ادغام تعطیلات کوتاه مدرسه و عید، به یک تعطیلات طولانی 9 روزه می روند.

افزایش 45 درصدی سفر به ترکیه در عید فطر

در ترکیه، درحالی که فعالیت گردشگری طی دو ماه گذشته به علت زمین لرزه های ویرانگر در جنوب این کشور تحت تاثیر قرار گرفته بود، اما رزروهای نو اجرا شده در ماه آوریل و همزمان با عید فطر احتمالاً ضررهای ماه های فوریه و مارس را جبران خواهد نمود؛ چراکه رزرو سفر در این کشور 40 تا 45 درصد از آمار مشابه سال گذشته بیشتر شده است.

مقصد ترجیحی مسافران برای تعطیلات عید، استان آنتالیا و شهرهای تفریحی در سواحل دریای اژه خواهد بود و بعلاوه مقاصد محبوب برای تورهای فرهنگی کاپادوکیه، سافرانبولو و شهرهای اطراف استان ازمیر هستند.

در همین حال، هتلداران استان های زلزله زده می گویند که این فاجعه نه تنها باعث اختلال در صنایع، بلکه فعالیت های گردشگری در آنجا شده است. هلیل کیلینچ، نماینده منطقه جنوب شرقی اتحادیه آژانس های مسافرتی ترکیه می گوید که حدود 80 درصد از تورهای برنامه ریزی شده پیش از زمین لرزه ها لغو شده اند، چون مردم ترسیده بودند و تعیین نبود هتل های آن استان ها در چه وضعیتی هستند.

به گفته کیلینچ، کسانی که هنوز قصد دارند با تور از این منطقه ها بازدید نمایند، از هتل ها و رستوران ها مستنداتی می خواهند که ثابت کند ساختمان های آن ها امن است.

او بعلاوه اظهار می نماید: حدود 90 درصد هتل ها در این منطقه دست نخورده به جای مانده اند یا آسیب جزئی دیده اند و بیشتر هتل ها می توانند به راحتی بازدیدنمایندگان را در خود جای دهند، اما شوک پس از زمین لرزه افراد را مضطرب نگه می دارد و ما انتظار نداریم که فعالیت گردشگری دراین منطقه ها تا ماه نوامبر افزایش یابد.

کیلینچ می گوید که تورها راه نجاتی برای صنعت گردشگری محلی بوده و بسیار مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته لست و در صورتی که فعالیت های گردشگری متوقف گردد، ضربه بزرگی به منطقه وارد خواهد شد.

داده های وزارت گردشگری ترکیه نشان می دهد در سال گذشته میلادی در مجموع 44.6 میلیون نفر وارد این کشور شده اند که فاصله کمی تا رکورد سال 2019 یعنی 45.1 میلیون نفر دارد.

مهمت نوری ارسوی ـ وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه ـ نیز اظهار نموده است که انتظار می رود تعداد ورودی های خارجی به این کشور در سال 2023 به 60 میلیون برسد، پیش از آن که در سال 2028 به 90 میلیون برسد.

او بعلاوه منظره درآمدهای گردشگری ترکیه را در پنج سال آینده، 100 میلیارد دلار برآورد نموده است.

در سال 2022، گردشگران آلمانی با 5.7 میلیون نفر، چشمگیرترین حضور را در ترکیه داشتند و پس از آن روس ها با 5.2 میلیون نفر، بریتانیایی ها با 3.3 میلیون نفر، بلغاری ها با 2.9 میلیون نفر و ایرانی ها با 2.3 میلیون نفر بیشترین رکورد سفر به ترکیه را داشته اند. وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه بعلاوه گزارش نموده از ابتدای سال 2023 روس ها از آلمانی ها پیشی گرفته اند و بیشترین سفرها را به این کشور داشته اند.

منبع: گردشبان

به "افزایش 45 درصدی سفر به ترکیه در عید فطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 45 درصدی سفر به ترکیه در عید فطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید