ایران بارانی می شود ، شرایط هر استان

به گزارش بهترین عینک آفتابی، هوای بیشتر مناطق کشور از امشب، 15 آذر بارانی می شود اما میزان این بارش در مناطق مختلف متفاوت است.

ایران بارانی می شود ، شرایط هر استان

به گزارش همشهر آنلاین، محمد اصغری، کارشناس سازمان هواشناسی در تشریح شرایط جوی کشور طی هفته پیش رو گفت: بارش ها در شمال غرب کشور، سواحل دریای خزر و شمال شرق ادامه دارد و از اردبیل بارش برف گزارش شده و شدت بارندگی ها در خط سواحل غربی دریای خزر قابل توجه است.

وی که با مهر گفت وگو کرده هشدار داد : اگر قصد سفر به شمال کشور را از هر محوری دارید به سبب اینکه با بارش برف مواجهید، حتما مجهز باشید.

اصغری ادامه داد: شدت بارندگی ها از امشب در کهگیلویه و بویر احمد شمال و غرب فارس، در جنوب و غرب اصفهان، همدان، کردستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات خوزستان و ایلام می تواند به حد آبگرفتگی معابر عمومی برسد و احتمال طغیان رودخانه ها وجود دارد.

وی گوشزد کرد: اگر قصد سفر به این استان ها را دارید حتما تجهیزات داشته باشد، این بارش ها تا یکشنبه وجود دارد.

اصغری یادآور شد: بارش ها با کمی تاخیر از امشب و فردا در استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، استان مرکزی و همدان آغاز می شود که در مناطق سرد به شکل برف خواهد بود.

وی تاکید کرد: تهرانی ها آگاه باشند شنبه و یکشنبه بارانی است که این بارش ها با عبور جبهه سرد به برف تبدیل می شود.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: هموطنان در جنوب کشور به ویژه کشاورزان استان هرمزگان، جنوب استان فارس، جنوب سیستان و بلوچستان و همچنین کرمان منتظر بارش های خوبی باشند.

اصغری با اشاره به اینکه بارش ها در نیمه شرقی در روز دوشنبه قابل توجه خواهد بود، گفت: در خراسان های رضوی، جنوبی و شمالی دوباره موج جدیدی از بارش ها فعال می شود.

وی اضافه کرد: یزدی ها و سمنانی ها هم با کاهش دمای قابل توجه روبرو خواهند بود.

اصغری گفت: در سواحل دریای خزر آب ها نسبتا مواج است، ضمن اینکه سواحل آب های خیلج فارس هم به همین ترتیب خواهد بود و به سبب قابل توجه بودن ارتفاع موج ها، شناورهای سبک حتما باید مراقب باشند.

  • تور چین ارزان

    تور چین ارزان قیمت، تور پکن، هانگزو، شانگهای، تور نوروز چین همگی را در این وبسایت بیابید.

  • تور ویتنام

    تور ویتنام | برای دیدار از سرزمین زیبای هانوی و شهرهای شگفت انگیز ساحلی با ما همراه باشید.

منبع: همشهری آنلاین

به "ایران بارانی می شود ، شرایط هر استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران بارانی می شود ، شرایط هر استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید