ایران و روسیه از 20 پژوهش مشترک حمایت خواهند کرد

به گزارش بهترین عینک آفتابی، دومین متمم تفاهم نامه همکاری میان صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد پژوهش های بنیادی روسیه امضاء شد.

ایران و روسیه از 20 پژوهش مشترک حمایت خواهند کرد

به گزارش گروه فناوری بهترین عینک آفتابی به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این تفاهم نامه در حاشیه شورای حکام موسسه تحلیل کاربردی سیستم ها (یاسا)، به امضای ایمان افتخاری رییس صندوق و Panchenko رییس بنیاد پژوهش های بنیادی روسیه (RFBR) رسید. بر اساس آن حداکثر از 20 پروژه تحقیقاتی مشترک میان پژوهشگران دو کشور حمایت می گردد تا شاهد تحقیق و توسعه در حوزه های علمی باشیم.

این پروژه ها در حوزه های ریاضیات، فیزیک و اخترشناسی، شیمی و مواد پیشرفته، زیست شناسی، بیو انفورماتیک و علوم شناختی، علوم زمین (با تمرکز بر مطالعات قطب جنوب و دریاچه خزر)، تاریخ، باستان شناسی، قوم شناسی و انسان شناسی، اقتصاد، زبان شناسی و مطالعات فرهنگی، فناوری اطلاعات، سیستم های کامپیوتری و هوش مصنوعی، مکانیک و هوافضا، مطالعات پیشرفته نفت و گاز است.

بر اساس این گزارش، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد پژوهش های بنیادی روسیه، نخستین فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی مشترک خود را در سال 1395 منتشر کردند که به موجب آن 18 طرح پژوهشی مورد حمایت نهاده شد.

  • تور چین ارزان

    تور چین ارزان قیمت، تور پکن، هانگزو، شانگهای، تور نوروز چین همگی را در این وبسایت بیابید.

  • تور ویتنام

    تور ویتنام | برای دیدار از سرزمین زیبای هانوی و شهرهای شگفت انگیز ساحلی با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ایران و روسیه از 20 پژوهش مشترک حمایت خواهند کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران و روسیه از 20 پژوهش مشترک حمایت خواهند کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید