با شایعه پراکنان فضای مجازی مطابق قانون برخورد می شود

به گزارش بهترین عینک آفتابی، رئیس مرکز فوریت های امنیتی، اطلاعات و اخبار وزارت کشور اعلام کرد که با شایعه پراکنان فضای مجازی مطابق قانون برخورد می شود.

با شایعه پراکنان فضای مجازی مطابق قانون برخورد می شود

به گزارش بهترین عینک آفتابی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، صیدال فعال رئیس مرکز فوریت های امنیتی، اطلاعات و اخبار وزارت کشور گفت: با توجه به اینکه پس از اجرای برنامه تغییر قیمت بنزین، زمینه سوءاستفاده و شایعه پراکنی عده ای در فضای مجازی ایجاد شده است و در این راستا معاندین نیز در جهت بزرگ نمایی رویدادها و برای دست یابی به اهداف ضد مردمی خود، اقدام به شایعه سازی و دروغ پراکنی می کنند.

فعال در همین زمینه ادامه داد: پخش کلیپ های مربوط به سنوات قبل در فضای مجازی از جمله این اقدامات است که این حرکت موجب ترویج فضای بی اعتمادی و ناامنی در سطح جامعه می شوند. بعنوان نمونه پخش کلیپ مربوط به چند مورد آتش سوزی سال های گذشته که ناشی از تحریق های غیرعمدی بوده، با ادعای کاملا دروغ آتش سوزی در پمپ بنزین در یک خیابان تهران و یا در یکی دو شهر دیگر، که همچنان که از سوی خبرگزاری های مختلف اعلام شد، به هیچ عنوان واقعیت ندارد.

رئیس مرکز فوریت های امنیتی، اطلاعات و اخبار وزارت کشور شرح داد: البته شهروندان، هر خبری که در فضای مجازی منتشر می شود را باور نمی کنند و حتماً نسبت به صحت و سقم اخبار تحقیق می کنند. طبیعتا اخبار موثق از سوی خبرگزاری های رسمی و پایگاه های معتبر خبری منتشر و یا بازنشر می شود.

وی اضافه کرد: افرادی که اقدام به شایعه پراکنی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی می کنند، از جمله مطابق با مواد 744، 745 و 746 قانون مجازات اسلامی، جوابگوی اقدامات خود خواهند بود.

فعال همچنین گفت: مرکز فوریت های امنیتی، اطلاعات و اخبار وزارت کشور بر تمامی پدیده ها و حوادث امنیتی اشراف کامل، دقیق و سریع دارد.

  • تور چین ارزان

    تور چین ارزان قیمت، تور پکن، هانگزو، شانگهای، تور نوروز چین همگی را در این وبسایت بیابید.

  • تور ویتنام

    تور ویتنام | برای دیدار از سرزمین زیبای هانوی و شهرهای شگفت انگیز ساحلی با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "با شایعه پراکنان فضای مجازی مطابق قانون برخورد می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با شایعه پراکنان فضای مجازی مطابق قانون برخورد می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید