برنامه WHO برای بهبود دسترسی بیماران دیابتی به انسولین

به گزارش بهترین عینک آفتابی، سازمان جهانی بهداشت (WHO) از اجرایی شدن برنامه ای به منظور افزایش دسترسی بیماران دیابتی به انسولین اطلاع داد.

برنامه WHO برای بهبود دسترسی بیماران دیابتی به انسولین

به گزارش بهترین عینک آفتابی، سازمان دنیای بهداشت برنامه ای ارائه نموده که بر اساس آن قیمت داروی انسولین کاهش پیدا نموده و دسترسی بیماران به این دارو بیشتر گردد.

این سازمان با تاکید بر شیوع بیماری دیابت در دنیا خاطرنشان کرد: تعداد مبتلایان به این بیماری نسبت به 35 سال گذشته نزدیک به سه برابر افزایش یافته است. در حال حاضر بیش از 420 میلیون مبتلا به دیابت در دنیا وجود دارد. همچنین پیش بینی ها حاکی از آن است که تعداد مبتلایان به این بیماری تا سال 2045 به 629 میلیون نفر می رسد.

تدروس آدهانوم قبریسوس، دبیرکل سازمان دنیای بهداشت با بیان اینکه موارد ابتلا به بیماری دیابت در دنیا رشد پیدا نموده، گفت: تعداد بسیاری از بیماران دیابتی در تامین داروی مورد احتیاج خود با مسائل اقتصادی روبرو هستند یا به این دارو دسترسی ندارند که موجب می گردد سلامت آنان به خطر افتد.

برنامه این سازمان برای بهبود دسترسی بیماران دیابتی به انسولین ارزیابی داروی فراوری شده به منظور تضمین کیفیت، سلامت، کارایی و در دسترس بودن آن است.

به گزارش ژاپن تودی، سازمان دنیای بهداشت تاکید نموده است 65 میلیون مبتلا به دیابت نوع دو به داروی انسولین احتیاج دارند که تنها نیمی از آنان به این دارو دسترسی دارند و دلیل آن بالا بودن قیمت این داروست. همچنین تمامی مبتلایان به دیابت نوع یک احتیاجمند دریافت داروی انسولین هستند.

  • تور چین ارزان

    تور چین ارزان قیمت، تور پکن، هانگزو، شانگهای، تور نوروز چین همگی را در این وبسایت بیابید.

  • تور ویتنام

    تور ویتنام | برای دیدار از سرزمین زیبای هانوی و شهرهای شگفت انگیز ساحلی با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برنامه WHO برای بهبود دسترسی بیماران دیابتی به انسولین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه WHO برای بهبود دسترسی بیماران دیابتی به انسولین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید