بعد از روشن شدن چراغ بنزین، چقدر می توان رانندگی کرد؟

به گزارش بهترین عینک آفتابی، گجت نیوز نوشت: شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که پس از روشن شدن چراغ بنزین خودرو چقدر می توانید رانندگی کنید. در ادامه به این سوال پاسخ داده ایم.

بعد از روشن شدن چراغ بنزین، چقدر می توان رانندگی کرد؟

به عنوان یک راننده شاید زمانی این موقعیت برایتان پیش بیاید که درگیری های روزمره، ترافیک سرسام آور و هر عامل دیگری اجازه ندهد به موقع باک بنزین خودرو خود را پر کنید و در نتیجه مسیرتان را طی می کنید تا به مرحله روشن شدن چراغ بنزین برسید. در این شرایط، این سوال در ذهنتان شکل می گیرد که حالا با مصرف بخش عمده سوخت موجود در باک، چقدر می توانید رانندگی کنید. در ادامه سعی بر جواب به این سوال خواهیم داشت.

مسافت قابل پیمایش پس از روشن شدن چراغ بنزین

طبیعتاً این سوال که با روشن شدن چراغ بنزین خودرو چه مسافتی را می توان طی کرد پاسخی همه شمول ندارد. اینکه پس از این اتفاق چقدر می توانید رانندگی کنید به مدل خودرو، مقدار مصرف سوخت آن و بعلاوه سرعت حرکتتان بستگی دارد. معمولاً وقتی 10 تا 15 درصد از موجودی باک به جای مانده باشد، چراغ بنزین روشن می گردد؛ این یعنی بسته به ظرفیت باک، هنوز حدود 4 تا 15 لیتر بنزین به جای مانده است. با موجودی بنزین در این محدوده باید بتوانید کماکان مسافت 32 تا 48 کیلومتر یا در برترین حالت 80 کیلومتر را طی کنید.

شاید با این توضیحات، این طور به نظر برسد که با روشن شدن چراغ بنزین خودرو همچنان می توان با خیال راحت به مسیر خود ادامه داد. با وجود این، رانندگی با باکی که ظرفیت آن رو به اتمام می رود، می تواند به پمپ سوخت ماشین آسیب بزند؛ از آنجا که مجبور است با سوخت کمتر، با فشار بیشتری کار کند و بعلاوه در این شرایط احتمال نفوذ آلودگی های بیشتر به فیلتر سوخت وجود دارد. ادامه رانندگی در حالی که بیشتر ظرفیت باک خود را مصرف نموده اید هم صرفاً به ریسک خرابی اجزای مرتبط با سیستم سوخت اضافه می نماید و محتمل است در نهایت به موتور آسیب بزند.

حتی در صورتی که چراغ بنزین خودرویتان روشن شده اما قصد دارید آن را برای مدتی در پارکینگ خود بلااستفاده نگه دارید، بهتر است قبل از این کار باک آن را پر کنید. وقتی باک ماشین به مقدار کافی بنزین داشته باشد، رطوبت که قابلیت صدمه به سیستم پاشش سوخت را دارد، امکان توسعه بیشتر را پیدا نخواهد کرد.

تنها کاری که با روشن شدن چراغ بنزین خودرو باید در اولویت قرار بدهید، مراجعه به پمپ بنزین در اسرع وقت است. اگر هم حداقل در چند کیلومتری مسیرتان خبری از پمپ بنزین نیست، توصیه می گردد که در گوشه جاده توقف و درخواست یاری کنید. به عبارتی دیگر، ادامه دادن به مسیر با باکی که بیشتر ظرفیت آن مصرف شده است، باید آخرین گزینه شما باشد.

جهت مشاهده فهرست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه فهرستقیمت روز خودرو در بهترین عینک آفتابی مراجعه کنید.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "بعد از روشن شدن چراغ بنزین، چقدر می توان رانندگی کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعد از روشن شدن چراغ بنزین، چقدر می توان رانندگی کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید