برترین کفش دویدن که به وسیله مهندسان ام آی تی طراحی شده ، عکس

به گزارش بهترین عینک آفتابی، ایسنا نوشت: کفش تازه طراحی شده به وسیله مهندسان ام آی تی(MIT) تجربه دویدن را منحصربه فرد می نماید و عملکرد مطلوبی را تضمین می نماید که تحولی در فناوری کفش های کتانی است.

برترین کفش دویدن که به وسیله مهندسان ام آی تی طراحی شده ، عکس

دوندگان اهمیت پیدا کردن یک جفت کفش مناسب برای افزایش عملکرد خود را می دانند. اکنون به لطف مدلی که به وسیله مهندسان موسسه فناوری ماساچوست(MIT) توسعه داده شده است، جستجو برای کفش ایده آل ممکن است بسیار آسان تر گردد.

به نقل از آی ای، این مدل پیش بینی می نماید که چگونه ویژگی های خاص کفش بر عملکرد یک دونده تأثیر می گذارد، و یک تغییر بالقوه را برای دوندگان باتجربه دو ماراتن و مبتدیان ارائه می دهد.

جنیفر چو(Jennifer Chu) و پروفسور آنت پکو هوسوی(Anette Peko Hosoi) مهندسان موسسه فناوری ماساچوست در یک مطالعه، مدلی ساده و در عین حال قدرتمند معرفی کردند. ویژگی های منحصربه فرد یک دونده مانند قد، وزن و ابعاد دیگر، همراه با ویژگی های ضروری کفش مانند سفتی و فنری بودن کفی در نظر گرفته شد.

با وارد کردن این داده ها، مدل راه رفتن دونده را در کفش های مختلف شبیه سازی کردند و این کار به شناسایی جفتی یاری کرد که انرژی مصرف شده را به حداقل می رساند و عملکرد را بهینه می نماید.

در حالی که این مدل در مقایسه انواع کفش های بسیار متفاوت دیگر رجحان دارد اما در مقایسه با طرح های مشابه در بیشتر کفش های مخصوص دویدن تجاری شباهت هایی دارد. با این حال، محققان موسسه فناوری ماساچوست مدل خود را به عنوان یک ابزار ارزشمند برای طراحان کفش ورزشی در نظر می گیرد که مرزهای نوآوری را جابه جا می نماید.

سارا فی(Sarah Fay)، فوق دکترا در آزمایشگاه ورزشی موسسه فناوری ماساچوست و موسسه داده، سیستم ها و جامعه، بر تاثیر بالقوه این مدل بر دنیای در حال توسعه طراحی کفش تاکید می نماید و می گوید: طراحان کفش آغاز به چاپ سه بعدی کفش ها نموده اند، به این معنی که اکنون می توانند آنها را با طیف وسیع تری از قابلیت ها نسبت به یک صفحه معمولی فوم ساخت. مدل ما می تواند به آنها یاری کند کفش های واقعا نوی طراحی نمایند که عملکرد بالایی نیز دارند.

هدف محققان اصلاح این مدل است، به این امید که روزی، مصرف نمایندگان بتوانند از یک نسخه کاربرپسند برای انتخاب کفش های متناسب با سبک های دویدن فردی خود استفاده نمایند. فی آینده ای را متصور است که در آن کاربر با ارسال ویدیویی از خود در حال دویدن می تواند یک کفش سفارشی با چاپ سه بعدی دریافت کند که نشان دهنده جهشی پیشگامانه در توسعه کفش های ورزشی شخصی سازی شده است.

مدل مهندسان موسسه فناوری ماساچوست از همکاری با صنعت کفش های کتانی، به ویژه آنهایی که پرینت سه بعدی را در مقیاس تجاری آنالیز می نمایند، نشات می گیرد. همانطور که کفه های چاپ سه بعدی محبوبیت پیدا کردند، طرح های پیچیده و قابل تنظیم ارائه کردند، طراحان در پی راهی برای بهینه سازی ویژگی های کفش بودند.

مدل فی و هوسوی فراتر از ابعاد اساسی و ویژگی های کفش است و عامل منحصر به فردی را در خود جای می دهد که آن ها آن را عملکرد هزینه بیولوژیکی می نامند. این هدف ناخودآگاه که برای بیشتر دوندگان آشناست، شامل به حداقل رساندن دو هزینه صرف شده است: ضربه پا به تردمیل و انرژی صرف شده به وسیله پاها.

با برنامه ریزی مدل برای بهینه سازی این عوامل، محققان در پیش بینی راه رفتن یک دونده در کفش های مختلف اطمینان پیدا کردند.

در مرحله آخر، تیم انواع مدل های کفش را شبیه سازی کرد و از این مدل برای پیش بینی بازده راه رفتن یک دونده برای هر نوع استفاده کرد.

همانطور که پروفسور هوسوی بیان می نماید، این رویکرد به طراحان برای ایجاد ایده های نو برای طراحی کفش های متناسب با مسابقات خاص یاری می نماید.

این تحقیق که بخشی از آن به وسیله آدیداس پشتیبانی شده و در مجله مهندسی بیومکانیکی گزارش شده است، تعهد موسسه فناوری ماساچوست به پیشرفت عملکرد ورزشی و آینده طراحی شخصی و خلاقانه کفش های ورزشی را نشان می دهد.

همانطور که مهندسان ام آی تی راه را هموار می نمایند، رویای هر دونده ای که داشتن یک جفت کفش عالی مخصوص به خود است ممکن است تنها به میزان یک چاپ سه بعدی از او فاصله داشته باشد.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "برترین کفش دویدن که به وسیله مهندسان ام آی تی طراحی شده ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین کفش دویدن که به وسیله مهندسان ام آی تی طراحی شده ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید