تاکید جمعیت الوفاق بر ضرورت اصلاح سیاسی فراگیر در بحرین

به گزارش بهترین عینک آفتابی، جمعیت الوفاق بحرین خواستار اصلاحات سیاسی فراگیر و ریشه ای در این کشور شد.

تاکید جمعیت الوفاق بر ضرورت اصلاح سیاسی فراگیر در بحرین

به گزارش گروه بین الملل بهترین عینک آفتابی، جمعیت الوفاق ملی بحرین روز دوشنبه در بیانیه ای بر ضرورت اصلاحات سیاسی فراگیر و ریشه ای در این کشور تاکید کرد.

به گزارش المنار، در این بیانیه آمده است که رژیم آل خلیفه از انواع شیوه های سرکوب، ساکت کردن معترضان و محروم کردن شهفرایندان از هرگونه خدمات استفاده می کند.

این بیانیه می افزاید که سرگردانی های رژیم آل خلیفه در عرضه دیپلماسی و ارتباط با مسائل و مناقشات مختلف همچنان ادامه دارد.

جمعیت الوفاق در بخش دیگری از این بیانیه تاکید کرد که نهادهای قانونی در بحرین به نهادهایی ضعیف، صوری و بی ثبات تبدیل شده اند که هیچگونه اعتماد به نفسی ندارند.

در این بیانیه آمده است که بحرین به یک طرح سیاسی فراگیر که بر توافق سیاسی متمرکز باشد نیاز دارد و همه شهفرایندان کشور باید از طریق شراکت سیاسی واقعی و تلاش برای برقراری عدالت اجتماعی در ساخت کشورشان مشارکت کنند و این امر تنها از طریق یک دموکراسی حقیقی و استقلال قوا محقق خواهد شد.

بحرین از سال 2011 درگیر موج بیداری اسلامی است. مردم این کشور برای مقابله با اقدامات مستبدانه و وابسته آل خلیفه دست به اعتراض زدند اما نتیجه این فرایند دستگیری، زندان، شکنجه و اعدام برای آزادی خواهانی بود که همچنان در صحنه نبرد حضور دارند.

رژیم آل خلیفه تلاش دارد به پشتوانه نظامیان عربستان و حمایت غرب هرگونه مخالفت را از بین ببرد تا بتواند در عصر نظام های مردم سالاری و حاکمیت ملت ها، ساختار منسوخ پادشاهی خود را حفظ کند. ولی به نظر می رسد رویکرد آل خلیفه در مقابله با جریان اعتراضی داخلی تنها سرعت فروپاشی این نظام را تسریع می کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تاکید جمعیت الوفاق بر ضرورت اصلاح سیاسی فراگیر در بحرین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید جمعیت الوفاق بر ضرورت اصلاح سیاسی فراگیر در بحرین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید