تحلیلگر الجزیره: ائتلاف سعودی علیه یمن فروپاشیده است

به گزارش بهترین عینک آفتابی، تحلیلگر الجزیره، خروج ده هزار نظامی سودانی از جنگ یمن را نشانه فروپاشی ائتلاف سعودی-آمریکایی خواند و گفت، دولت منصور هادی اسیر عربستان است.

تحلیلگر الجزیره: ائتلاف سعودی علیه یمن فروپاشیده است

به گزارش گروه بین الملل بهترین عینک آفتابی، عمر عیاصره تحلیلگر سیاسی، خبر منابع سودانی درباره خروج ده هزار نیروی نظامی کشورشان از یمن را نشانه فروپاشی ائتلاف عربی و ناکامی ائتلاف در دستیابی به مقاصد ادعایی خود دانست.

عیاصره در گفت وگو با شبکه الجزیره شواهد متعددی درباره عدم موفقیت ائتلاف عربی در دستیابی به اهدافش ارائه داد و تاکید نمود: این ائتلاف چهار سال پیش به بهانه بازگرداندن مشروعیت منصور هادی وارد جنگ علیه یمن شد، اما واقعیت اوضاع تایید می نماید که مشروعیت به یمن بازنگشت و اسیر شده است و رهبران ائتلاف کوشش می نمایند کودتاچیان را علیه دولت منصور هادی تحمیل نمایند. (اشاره به شورای انتقالی جنوب یمن که مورد حمایت امارات است).

تحلیلگر الجزیره به شکست عربستان در حفاظت از مرزهای جنوبی خود در برابر حملات ارتش و کمیته های مردمی یمن اشاره نمود و گفت: این حوثی ها با ضربات و پهپادهای خود به قلب عربستان رسیدند و با حملات خود عربستان را تحقیر نموده و آن را وادار به پذیرش اصل مذاکره با یمنی ها و جستجوی راهکار های سیاسی کردند که می تواند با پذیرفته شدن همسایگان حوثی از سوی عربستان در مزرهای جنوب این کشور انتها پذیرد.

در همین حال محمد البخیتی، عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله یمن عقب نشینی جزیی نیروهای سودانی از یمن را ناکافی خواند و گفت: این نیروها و همه نیروهای اجنبی متجاوز باید کاملا خاک یمن را ترک نمایند.

ص

  • تور چین ارزان

    تور چین ارزان قیمت، تور پکن، هانگزو، شانگهای، تور نوروز چین همگی را در این وبسایت بیابید.

  • تور ویتنام

    تور ویتنام | برای دیدار از سرزمین زیبای هانوی و شهرهای شگفت انگیز ساحلی با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تحلیلگر الجزیره: ائتلاف سعودی علیه یمن فروپاشیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحلیلگر الجزیره: ائتلاف سعودی علیه یمن فروپاشیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید