تصمیم به تعطیل کردن پایتخت نتیجه می دهد اگر ...

به گزارش بهترین عینک آفتابی، تهران (پانا) - رئیس کانون شورای اسلامی کار البرز با بیان اینکه اگر نتوانیم زنجیره انتقال ویروس کرونا را قطع کنیم در ماههای آینده با مشکل رو به رو خواهیم شد، تاکید نمود تصمیم به تعطیلی پایتخت و کلان شهرها موثر است به شرطی که همه مردم همکاری و رعایت نمایند و دولت کنترل و نظارت جدی تری داشته باشد.

تصمیم به تعطیل کردن پایتخت نتیجه می دهد اگر ...

به گزارش ایسنا، علی اصلانی، در ارزیابی تعطیلی احتمالی کلان شهرها برای قطع زنجیره ویروس کرونا و تبعات مالی آن اظهار کرد: تصمیم به تعطیلی دو جنبه مثبت و منفی دارد که جنبه مثبت آن بیشتر است. اگر دو هفته ای که قرار است تعطیل گردد، همه رعایت نمایند و در خانه بنشینند، مسافرت نروند، پاساژگردی نگردد و مهمانی های دسته جمعی حذف گردد و دولت نظارت داشته باشد، قطعا نتیجه می گیریم ولی اگر نتوانیم زنجیره انتقال ویروس کرونا را قطع کنیم در ماههای آینده با فاجعه انسانی روبه رو خواهیم شد.

وی ادامه داد: سال جاری سرما زود آغاز شده است و با ورود به آذرماه و پس از آن زمستان پیش بینی می گردد شرایط بدتر گردد. در حال حاضر کادر درمان بیمارستانها به شدت خسته اند و با وجود آنکه پیشنهاد استخدام 3000 پرستار و اضافه شدن نیروهای جدید مطرح شد و اقدام بسیار خوبی در این شرایط بود اما معتقدم که پاسخگو نیست. بیمارستانها از بیماران کرونایی پر شده و چند هفته ای است که آمار مرگ و میر از 450 نفر پایین نمی آید، بنابراین تصمیم تعطیل کردن به شرط آنکه مردم رعایت نمایند، فرهنگسازی گردد و دولت نظارت خود را اعمال کند موثر خواهد بود.

اصلانی اضافه نمود: متاسفانه می بینیم و می شنویم که مراسم نامزدی و عقد با وجود کرونا برگزار می گردد و مهمانی ها و دورهمی ها همچنان برقرار است در حالی که نزدیک به 35 درصد انتقال این بیماری به وسیله دورهم جمع شدن هاست.

رئیس کانون شورای اسلامی کار البرز در ادامه درباره اثرات مالی تعطیلی بر فعالیت کسب و کارها اظهار کرد: در خصوص شرکت های عظیم خصوصی و کارخانه ها خوشبختانه این نگرانی کمتر وجود دارد. این شرکتها در همان روزهای اول شیوع کرونا هم تعطیل نکردند و تمهیداتی مثل بستن سالنهای غذاخوری یا رعایت فاصله اجتماعی در سرویس ایاب و ذهاب کارگران را به کار گرفتند و کارفرمایان علیرغم هزینه بالا با تامین ماسک و مواد بهداشتی و ضدعفونی برای نیروهای خود و رعایت پروتکل های سخت بهداشتی، اجازه انتقال ویروس را ندادند.

اصلانی گفت: در بخش کارکنان دولت هم نگرانی کمتر وجود دارد چون با تامین زیرساختها بیشترا به شکل دورکار مشغول کارند و در سطح شهر کمتر حضور دارند ولی بیشترین نگرانی ما در بخش صنوف و کسبه بازار است که احتمال انتقال ویروس به دلیل مراجعات مردمی و حضوری داده می گردد.

وی ادامه داد: این گروه از مشاغل به دلیل آنکه از کرونا به شدت آسیب دیدند و بخش اعظمی از آنها از بیمه بیکاری برخوردار نشدند یا اگر شامل حالشان شد به طور کامل دریافت نکردند، حاضر به تعطیل کردن کسب و کار نیستند. بیشتر صنوف مستاجرند و چک و بدهی دارند، مغازه ای که در ماه 10 میلیون تومان اجاره می دهد طبیعی است که نسبت به تعطیل کردن مقاومت کند و کرکره مغازه را پایین نکشد.

وی اظهار داشت: از طرفی فصل فروش آنها در ماههای آبان و آذر اتفاق می افتد وگرنه مردم خرید شب عیدشان را به بعد از بهمن موکول می نمایند، به همین دلیل حاضرند کرونا بگیرند ولی کسب و کارشان تعطیل نگردد. بعضی صنوف از مصوبه ستاد کرونا که ساعت 18 را به عنوان ساعت سرانجام کار مشخص نموده گله دارند و می گویند مگر کرونا صبح ها نیست؟

رئیس کانون شورای اسلامی کار البرز در سرانجام گفت: در صورتی که تصمیم به تعطیلی گرفته گردد، باید پاساژگردی ها و گشت و گذارها جمع گردد و دولت نظارت جدی تری اعمال کند. اگر هزینه ای که اکنون برای درمان کرونا صرف می کنیم برای پیشگیری از کرونا هزینه می کردیم نتیجه بهتری حاصل می شد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "تصمیم به تعطیل کردن پایتخت نتیجه می دهد اگر ..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم به تعطیل کردن پایتخت نتیجه می دهد اگر ..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید