جمع آوری 820 میلیارد تومان زکات در هفت ماهه امسال

به گزارش بهترین عینک آفتابی، تهران (پانا) - رئیس کمیته امداد از جمع آوری 820 میلیارد تومان زکات در هفت ماهه امسال اطلاع داد و گفت 80 درصد زکات صرف معیشت خانواده های نیازمند و مابقی به امور زیربنایی و عمرانی مناطق محروم اختصاص می یابد.

جمع آوری 820 میلیارد تومان زکات در هفت ماهه امسال

سید مرتضی بختیاری در شورای زکات استان اصفهان با تاکید بر اهمیت ترویج زکات در جامعه گفت: بر اساس محاسبات صورت گرفته، در صورتی که پرداخت و جمع آوری زکات به درستی انجام گردد، سالانه حدود 10 هزار میلیارد تومان به نیازمندان کشور یاری خواهد شد.

وی از جذب 640 میلیارد تومان زکات در کشور در سال گذشته اطلاع داد و گفت: تا به امروز حدود 820 میلیارد تومان زکات برای نیازمندان جذب شده و پیش بینی ما افزایش این رقم به بالای هزار میلیارد تومان است.

رئیس شورای عالی زکات کشور با تشریح موارد مصرف زکات در کشور، گفت: 80 درصد زکات جمع آوری شده در سال گذشته در اختیار نیازمندان نهاده شد و مابقی صرف امور زیربنایی و عمرانی مناطق محروم شد.

وی ترویج زکات را یکی از دغدغه های مهم شورای عالی زکات مطرح نمود و گفت: تفاهم نامه ای با سازمان تبلیغات اسلامی مبادله شده تا از ظرفیت سه هزار روحانی مبلغ که مقیم در روستاها هستند، برای ترویج زکات استفاده گردد.

رئیس کمیته امداد با تقدیر از یاری های مردم به این نهاد، توضیح داد: با وجود مسائل مالی و شیوع ویروس کرونا، میزان یاری جمع آوری شده توسط کمیته امداد اصفهان در هفت ماهه سال جاری حدود 247 میلیارد تومان است که بیشتر از کل مبالغ جمع آوری شده استان در سال گذشته است.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، امام آدینه اصفهان نیز بر ضرورت استفاده از زکات در برطرف مسائل خانواده های نیازمند از جمله ازدواج جوانان تاکید نمود و گفت: اگر بخشی از زکات جمع آوری شده سال جاری به جهیزیه نوعروسان نیازمند اختصاص پیدا کند، یاری قابل توجهی به خانواده های آبرومند انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "جمع آوری 820 میلیارد تومان زکات در هفت ماهه امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمع آوری 820 میلیارد تومان زکات در هفت ماهه امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید