نشست وین با یک روز تاخیر پنجشنبه برگزار می شود

به گزارش بهترین عینک آفتابی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه با اشاره به برنامه قبلی نشست ایران و 1+4 که قرار بود روز چهارشنبه در وین برگزار شود، گفت که به دلیل ابتلای یکی از اعضا به کرونا جلسه پنجشنبه برگزار خواهد شد.

نشست وین با یک روز تاخیر پنجشنبه برگزار می شود

به گزارش گروه سیاست خارجی بهترین عینک آفتابی، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که امروز (سه شنبه) به منظور شرکت در نشست ایران و گروه 1+4 و اتحادیه اروپا در رأس هیأتی وارد وین شد، اعلام کرد که براساس برنامه قبلی قرار بود جلسه مذاکره با 1+4 فردا (چهارشنبه) 25 فروردین برگزار شود، ولی به دلیل ابتلای یکی از اعضای هیأت سیاسی اتحادیه اروپا به کرونا و ضرورت رعایت پروتکل های مراقبتی، جلسه مزبور روز پنجشنبه 26 فروردین ماه در وین برگزار می شود.

به گزارش فارس، دور جدید نشست کمیسیون مشترک برجام 13 فروردین ماه به صورت مجازی برگزار و پس از توافق حاصله مقرر شد روز سه شنبه 17 فروردین این گفت وگوها به صورت حضوری و رو در رو دنبال شود و در نهایت هم این نشست برگزار و پس از آن توافق شد دو کارگروه در حوزه تحریم ها و هسته ای تشکیل و بررسی ها را انجام دهد. نتایج بررسی های این دو کارگروه به نشست کمیسیون برجام در روز جمعه 20 فروردین منعکس و اعلام شد که هیأت های برای تنفس و مشورت به پایتخت ها برمی گردند و مقرر شد روز چهارشنبه 25 فروردین دوباره در وین گردهم بیایند.

معاون وزیر خارجه روز شنبه 21 فروردین ماه در گفت وگویی در تهران گفت: خطی که در مذاکرات وین دنبال کردیم و ان شاءالله در این هفته ادامه آن را دنبال خواهیم کرد، دقیقا بر اساس مواضع قطعی است که نظام مشخص کرده و اعلام شده است.

این دیپلمات ارشد ایرانی درباره خطی که در وین دنبال شده و خواهد شد، افزود: ما خواهان رفع کامل تحریم ها هستیم که همه تحریم های برجام را در برمی گیرد به اضافه همه تحریم هایی که در دوره ترامپ گذاشته شده است.

عراقچی همچنین امروز در وین از آغاز غنی سازی 60 درصدی خبر داد. (اینجا بخوانید)

منبع: خبرگزاری فارس

به "نشست وین با یک روز تاخیر پنجشنبه برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست وین با یک روز تاخیر پنجشنبه برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید