حذف وعده ناهار چه بلایی سرتان می آورد؟

به گزارش بهترین عینک آفتابی، متخصصان تغذیه تاکید دارند به هیچ وجه وعده غذایی ناهار را از رژیم غذائی خود حذف نکنید.

حذف وعده ناهار چه بلایی سرتان می آورد؟

به گزارش گروه اجتماعی بهترین عینک آفتابی، آندره بوبروفسکی متخصص تغذیه و استادیار دانشکده پزشکی دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ، اظهار کرد: امتناع منظم از خوردن ناهار می تواند سلامت انسان را تهدید کند.

این متخصص تغذیه گفت: کارشناسان تغذیه هنوز مشخص نکرده اند که آیا وعده صبحانه برای سلامت بدن ضروری است یا خیر و اینکه چه میزان کالری برای ما تامین می کند، اما در مورد مصرف ناهار همه چیز روشن است؛ این وعده غذایی برای کسانی که می خواهند سالم بمانند ضروری محسوب می شود.

او اضافه کرد: اگر متخصصان تغذیه هنوز در مورد فواید صبحانه بحث می کنند، اما هیچ بحثی در مورد لزوم مصرف وعده ناهار وجود ندارد به این دلیل است که در رژیم های غذایی مدرن و براساس تجربه های علمی، وعده ناهار همیشه باید در برنامه غذایی افراد وجود داشته باشد. دستگاه گوارش ما به حداکثر کالری و حداکثر میزان مصرف غذا در هنگام ناهار عادت دارد. این موضوع نشان می دهد که ناهار اصلی ترین وعده غذایی با بالاترین کالری است.

آندره تاکید کرد: امتناع از خوردن غذا یا کنار گذاشتن وعده ناهار به دلیل کار زیاد، عواقب ناخوشایندی را برای کل بدن به همراه دارد. به گونه ای که اگر احساس گرسنگی شما در هنگام ناهار برطرف نشود، ممکن است دچار اختلالات خوردن شده و با احساس گرسنگی شدید در هنگام عصر و شام دچار پرخوری و در نتیجه اضافه وزن و بیماری های مرتبط با آن شوید.

این متخصص تغذیه ادامه داد: اگر شما به توازن گرسنگی و اشتهای خود توجه نداشته باشید، به جای خوردن به موقع غذا و ناهار مجبور خواهید بود یک رژیم غذایی با حجم کالری بالا داشته باشید و به این ترتیب اختلالات خوردن با شدت بیشتر بروز پیدا می کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حذف وعده ناهار چه بلایی سرتان می آورد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف وعده ناهار چه بلایی سرتان می آورد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید