خبرنگاران اقتصاد مقاومتی کلید افزایش سرانه درآمد کردستان است

به گزارش بهترین عینک آفتابی، سنندج - خبرنگاران - استاندار کردستان گفت: اقتصاد مقاومتی به عنوان کلید توسعه این استان باید زمینه ای فراهم کند که سرانه درآمد مردم نسبت به گذشته افزایش یابد.

خبرنگاران اقتصاد مقاومتی کلید افزایش سرانه درآمد کردستان است

بهمن مرادنیا دوشنبه شب در دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با موضوع آنالیز طرح های پیشران حوزه کشاورزی کردستان گفت: دقت در تعریف پروژه های پیشران توسعه به طوری که پروژه ها محدود تعریف شوند می تواند باعث بالا رفتن توان اجرایی و افزایش پاسخگویی در مورد عملکرد مسوولان باشد.

وی با اشاره به اینکه در این راستا واگذاری پروژه ها به پیمانکاران متعهد و پای کار لازم و لازم است، افزود: نسبت به سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی در استان تنگ نظری وجود ندارد.

استاندار کردستان افزود: اگر بتوانیم شرایط را فراهم کنیم، بار دولت را کم و توان مردم افزایش می دهیم اما اشتیاق سرمایه گذاران و کشاورزان مهم است.

مرادنیا افزایش فراوری گوشت قرمز را یکی از طرح ها مهم حوزه کشاورزی گفت و یادآور شد: این مساله علاوه بر ایجاد انگیزه برای ماندن روستاییان در روستا موجب جلوگیری از واردات این محصول به کشور نیز می گردد.

وی با بیان اینکه صدور مجوز واردات و صادرات بعضی محصولات کشاورزی از مرزهای کردستان تاثیر مثبتی در اقتصاد استان داشته است، تاکید نمود: اگر بخش خصوصی متوجه سود این صادرات و واردات گردد بیشتر از گذشته برای انجام آن اقدام می نماید.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران اقتصاد مقاومتی کلید افزایش سرانه درآمد کردستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اقتصاد مقاومتی کلید افزایش سرانه درآمد کردستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید