خبرنگاران مرکز علوم پایه سلامت و تغذیه در مشهد ایجاد می گردد

به گزارش بهترین عینک آفتابی، مشهد- خبرنگاران- هیات دولت با تاسیس مرکز نوع 2 علوم پایه مرتبط با سلامت و تغذیه انسانی زیرپوشش یونسکو به مسوولیت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد موافقت کرد.

خبرنگاران مرکز علوم پایه سلامت و تغذیه در مشهد ایجاد می گردد

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز دوشنبه به نقل از معاون پژوهشی این دانشگاه گزارش شد: هدف از تأسیس این مرکز ارتقای سطح تحقیقات در علوم پایه پزشکی و تقویت ظرفیت و همکاری های منطقه ای در زمینه های شناسایی، فهرست برداری، مستندسازی و مطالعه علوم پایه پزشکی و تغذیه انسانی است.

دکتر محسن تفقدی اضافه کرد: این مرکز تنها مرکز جامع در زمینه علوم پایه است که تمامی رشته های علوم پایه را پوشش خواهد داد.

وی ادامه داد: ایجاد این مرکز گام مهمی در افزایش و تقویت ارتباطات بین المللی به شمار می رود و برای اولین بار در دانشگاه های علوم پزشکی کشور ایجاد می گردد.

وی اظهارامیدواری کرد ایجاد این مرکز زمینه ارتباطات بیشتر بین المللی و ارتقای توان آموزشی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد را ایجاد کند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیش از 9 هزار دانشجو و افزون بر 23 هزار کارمند بهداشتی و درمانی به عنوان قطب پزشکی شمال شرق کشور مطرح است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مرکز علوم پایه سلامت و تغذیه در مشهد ایجاد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مرکز علوم پایه سلامت و تغذیه در مشهد ایجاد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید