خبرنگاران پرونده تخلف برای آفرود سواران مُخرب محیط زیست اصفهان تشکیل می گردد

به گزارش بهترین عینک آفتابی، اصفهان - خبرنگاران - رییس هیات موتورسواری و اتومبیل رانی اصفهان هشدار داد: مجوز فعالیت آفرود سواران مُخرب محیط زیست یا حیوان آزاران در استان، باطل و برای آنها پرونده تخلف تشکیل می گردد.

خبرنگاران پرونده تخلف برای آفرود سواران مُخرب محیط زیست اصفهان تشکیل می گردد

احمد بازوبندی روز پنجشنبه در گفت و گو با بهترین عینک آفتابی با اشاره به فیلم منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر تعقیب یک کَل وحشی توسط آفرود سواران در منطقه گردشگری مرنجاب آران و بیدگل استان اصفهان که منجر به تلف شدن این حیوان شد، افزود: این آفرودسوار از استان نبوده و در چند سال گذشته هم مواردی مانند تخریب محیط زیست و از بین بردن حیوانات به بهانه تفریح از سوی ورزشکاران هیات اصفهان سر نزده است.

وی ادامه داد: حفظ محیط زیست و جلوگیری از آسیب زدن به موجوداتی که ما محیط زندگی آنان را برای طبیعت گردی و تفریح خود انتخاب کردیم، ضروریست لذا برخورد هیات موتورسواری و اتومبیل رانی اصفهان با مُتخلفان جدی خواهد بود و معرفی به نهادهای ذیربط بویژه سازمان محیط زیست هم در دستور کار قرار خواهد گرفت.

رییس هیات موتورسواری و اتومبیل رانی اصفهان ادامه داد: تا به امروز سعی شده که فرهنگ حفاظت از محیط زیست بین آفرودسواران اصفهان اشاعه یابد و حتی در ماه های گذشته موضوع جمع آوری زباله و توزیع کیسه زباله بین گردشگران در کویر انجام شد.

بازوبندی با بیان اینکه سفرهای تفریحی آفرودسواران منوط به اخذ نامه و نوعی مجوز است، گفت: هرگونه گزارش مبنی بر رعایت نکردن اصول حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی مشمول معرفی به کمیته انضباطی خواهد بود.

به گزارش بهترین عینک آفتابی، روز گذشته کلیپی در شبکه های اجتماعی از تعقیب یک کل وحشی توسط آفرود سواران در منطقه گردشگری مرنجاب آران و بیدگل واقع در شمال شرقی استان اصفهان منتشر شد که تلف شدن این حیوان بر اثر جراحات ناشی از دویدن بیش از حد را در پی داشت و این امر نیز جریحه دار شدن افکار عمومی و اعتراض حامیان حقوق حیوانات را در پی داشت.

بر اساس گفته های کارشناسان سازمان محیط زیست، این حیوان وحشی از ارتفاعات به پایین آمده و در جهت یک دستگاه خودروی دو دیفرانسیل آفرود(بیراهه نورد) قرار گرفته بود و بر اساس آنچه در فیلم دیده می گردد سرنشینان خودرو برای تفریح بر روی رملزارهای کویر مرنجاب حیوان در حال فرار را تا زمان خستگی کامل و از پا درآمدن تعقیب نموده اند.

انتشار کلیپ نامبرده در رسانه ها و شبکه های اجتماعی سبب اعتراض شمار زیادی از هواداران محیط زیست، حامیان حقوق حیوانات و کابران فضای مجازی شد تا حدی که آنان خواستار ساماندهی ورود گردشگران به مناطق طبیعی و ممانعت از ورود خودروهای آفرود به این مناطق شدند.

کارشناسان بر این باورند که ورود بی ضابطه خودروهای آفرود یا بیراهه نورد به مناطق کویری و شنزارهای کشور به تخریب پوشش گیاهی، نابودی زیستگاه وحوش و جانوران و برهم خوردن اکوسیستم این مناطق منجر می گردد.

استان اصفهان بیش از 311 هزار ورزشکار سازمان یافته و یک هزار و 700 باشگاه ورزشی دارد.

مرنجاب در 50 کیلومتری شمال شرق مرکز شهرستان آران و بیدگل قرار گرفته است.

این شهرستان در 200 کیلومتری شمال استان واقع است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران پرونده تخلف برای آفرود سواران مُخرب محیط زیست اصفهان تشکیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پرونده تخلف برای آفرود سواران مُخرب محیط زیست اصفهان تشکیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید