داستان پدیدار شدن چهره ای ترسناک در آسمان چه بود؟

به گزارش بهترین عینک آفتابی، دانشمندان به دلیل مدار کشیده و شتاب بالای حرکتش سیارک هالووین را یک دنباله دار مرده می پندارند. آن ها معتقدند که دنباله دار به دلیل چرخش زیاد به دور خورشید دنباله یخی خود را از دست داد و دیگر ترکیبات فرار ندارد.

داستان پدیدار شدن چهره ای ترسناک در آسمان چه بود؟

در 31 اکتبر 2015، درحالی که بسیاری از مردم درحال جشن گرفتن شب هالووین بودند، سیارکی به شکل جمجمه انسان در کنار زمین به پرواز درآمد.

سه هفته قبل از عبور، ستاره شناسان در رصدخانه پن استارز هاوایی این سیارک را کشف کردند و نام رسمی TB145، 2015 را بر روی آن گذاشتند. اما تا روز قبل از هالووین و زمانی که رصدخانه آرسیبو در پورتوریکو اولین تصاویر راداری را ثبت کرد، هیچ کس نمی دانست سیارک چه شکلی است.

عکس هایی که در سال 2015 منتشر شدند یک تخته سنگ تقریبا کروی و دندانه دار را نشان می دهند. از برخی زوایا چیزی شبیه به حفره بینی و کاسه چشم نیز در آن قابل رویت است.

قطر آن حدود 626 متر است و جزو سیارک های نسبتا کوچک طبقه بندی می شود. اما خاص بودن این سیارک تنها در ظاهرش خلاصه نمی شود. دانشمندان به دلیل مدار کشیده و شتاب بالای حرکتش سیارک هالووین را یک دنباله دار مرده می پندارند. آن ها معتقدند که دنباله دار به دلیل چرخش زیاد به دور خورشید دنباله یخی خود را از دست داد و دیگر ترکیبات فرار ندارد.

میزان بازتابندگی سیارک نیز بسیار کم است و تنها 5 تا 6 درصد نور خورشید را منعکس می کند. این بدان معنی است که واقعا تاریک است.

مدار سیارک و گذر از کنار زمین

نخستین گذر این سیارک در سال 2015 از فاصله 486 هزار کیلومتری زمین، که برابر با 1/3 برابر فاصله زمین تا کره ماه است، رخ داد. گذر بعدی این جرم آسمانی در سال 2018، تا این میزان به زمین نزدیک نبود و از فاصله 38 میلیون کیلومتری سیاره ما عبور کرد.

دیدار مجدد سیارک 2015 TB145 از سیاره ما، با وقفه ای نسبتا طولانی به سال 2082 موکول شد؛ البته این بار از فاصله نزدیکتری عبور خواهد کرد. مدار حرکت این سیارک به گونه ای است که سبب نزدیک و نزدیکتر شدن آن به سیاره های زهره و عطارد در سال های 2024، 2028 و 2037 خواهد شد.

با اینکه ناسا نام این سیارک را کدو تنبل گذاشت، دیگران آن را با نام سیارک هالووین می شناسند.

منبع: خبرآنلاین

منبع: فرادید

به "داستان پدیدار شدن چهره ای ترسناک در آسمان چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان پدیدار شدن چهره ای ترسناک در آسمان چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید