روحانی: هیچ کشوری نمی تواند 6 ماه تعطیل کند

به گزارش بهترین عینک آفتابی، رییس جمهور گفت: تعطیلی کسب و کار و فعالیت مالی در طولانی مدت قابل اجرا نیست و هیچ کشوری در جهان نمی تواند شش ماه این کار را ادامه دهد.

روحانی: هیچ کشوری نمی تواند 6 ماه تعطیل کند

به گزارش ایسنا، حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا با بیان اینکه مردم و دولت باید همکاری خوب و دقیق داشته باشند، اظهار کرد: اگر اینگونه باشد در برابر مسائل کرونا سریعتر عمل می کنیم و عبورمان راحت تر است، اما اگر جز این باشد موفقیت ما دچار مشکل می گردد.

وی اضافه کرد: عادی انگاری این ویروس و کروناهراسی هر دو ما را دچار مشکل می نماید. اگر فکر کنیم که دیگر این ویروس را پشت سر گذاشته ایم که ما را دچار مشکل می نماید و اگر هم فکر کنیم باید همه کار ها تعطیل گردد بازهم به مشکل می خوریم.

رییس جمهوری یادآور شد: تعطیلی کسب و کار و فعالیت مالی در طولانی مدت قابل اجرا نیست و هیچ کشوری در جهان نمی تواند شش ماه این کار را ادامه دهد و مردم هم نمی پذیرند. اما راه درست در ادامه فعالیت های مالی یا فرهنگی فقط منحصر به رعایت پروتکل های بهداشتی است و هیچ راه دومی وجود ندارد.

روحانی تاکید نمود: تجمعات به طور کلی در شرایط امروز غیرقابل قبول است. چه عزا چه عروسی، چه سمینار چه جشنواره. همه این ها مضر است و حتی اگر برای کنکور هم وزارت بهداشت مسئله ای داشته باشد برای آن تمهیدات بیشتری در نظر می گیرم.

وی با اشاره به محدودیت هایی که کشور های دیگر برای ادامه حیات مالی جامعه ایجاد نموده اند، گفت: این راحت ترین کار است که همه جا را تعطیل کنیم و فردایش مردم بیایند از تعطیلی و بیکاری و گرسنگی شکایت نمایند. البته ما باید در چارچوب حرکت کنیم. حتماً باید در پروتکل های بهداشتی حرکت و این موارد را رعایت کنیم. هرگونه مراسمی را در تمام شهر های کشور ممنوع کنیم و اصلا اجتماعی شکل نگیرد. مگر با جمعی محدود و چند نفره.

رییس جمهوری با تاکید بر اهمیت فاصله گذاری اجتماعی گفت: این موضوع در کنار استفاده از ماسک در همه مراکز مالی و صنعتی و مراکز عمومی کاملا لازم و لازم است. ما باید مراقبت های بهداشتی فردی و اجتماعی را به عنوان یک اصل خدشه ناپذیر بدانیم.

روحانی با بیان اینکه همه رسانه ها، هنرمندان و استادان به صحنه آیند و به مردم بگویند راهی جز رعایت پروتکل های بهداشتی نیست، اظهار کرد: ما حدود یک ماه با این ویروس در ابتدای شیوع آن جنگیدیم و از 25 اسفند فوتی های ما سه رقمی شد و محدودیت ها شروع شد و از 26 فروردین باز مرگ و میر سه رقمی به دورقمی کاهش یافت و این دوماه ادامه پیدا کرد، اما از 25 خرداد بازهم سه رقمی شدیم و امیدواریم که تا 25 تیر این شرایط به انتها برسد.

وی اضافه کرد: ما از ابتدای شیوع کرونا برای مواد شست وشو، مواد ضدعفونی نماینده و مواد غذایی دچار مشکل نشدیم، در حالی که در اروپا و آمریکا این اتفاقات رخ داد. ما نه یک ساعت قطع آب و برق و تعطیلی پمپ بنزین داشتیم و نه یک ساعت قحطی مواد غذایی پیش آمد و این یعنی همه کوشش کردند.

رییس جمهوری با قدردانی از کوشش های وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه در واردات موارد مورد احتیاج بهداشتی به کشور، اظهار کرد: ما در ساخت واکسن کرونا مشغول کوشش هستیم و کناره نگرفتیم. به اندازه توان خود کار می کنیم و کشوری نیستیم که بگوییم حالا که تحریم هستیم گوشه ای بنشینیم و منتظر بمانیم تا اگر واکسن فراوری شد به ما هم بدهند.

روحانی توضیح داد: بخش اعظم جامعه ما هیچوقت به تبلیغات دشمنان توجه ننموده و حالا هم توجه نمی نماید. کسی نباید بیماری اش را مخفی کند. این کار ظلم به دیگران است. اگر مبتلا شدیم به اطلاع اطرافیان برسانیم. بعضی می گویند روی مان نمی گردد بگوییم، یعنی چه؟ اینجا دیگر موضوع شرم کردن وجود ندارد. باید بگویند و از محل کار مرخصی بگیرند.

وی ادامه داد: هرکس از ساعت هفت و نیم تا چهارده و سی دقیقه کار کرد، یعنی ساعت آن روزش را پر نموده است. پس دیگر نباید کسی جز این عمل کند و از کارمندان ساعت بیشتری برای حضور بخواهد.

رییس جمهوری با بیان اینکه اگر پروتکل های بهداشتی به درستی رعایت گردد و سبک زندگی تغییر یابد به خوبی در برابر کرونا عمل می کنیم، اظهار کرد: ما باید وظایف خود را در این زمینه به خوبی انجام دهیم و بعضی عادت ها مثل دست کشیدن به صورت را کنار بگذاریم. یعنی بیاموزیم که دست مبارک را به سمت صورت که خطرناکترین محل برای انتقال ویروس است، نبریم! اگر به این موارد توجه کنیم ان شاءالله این بیماری را هم پشت سر می گذاریم.

منبع: فرارو

به "روحانی: هیچ کشوری نمی تواند 6 ماه تعطیل کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: هیچ کشوری نمی تواند 6 ماه تعطیل کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید