رکورد بیشترین مبتلا به ویروس کرونا در یکی از پروازهای بین المللی

به گزارش بهترین عینک آفتابی، تعداد بی سابقه ای از مسافرانی که به وسیله یک شرکت هواپیمایی هندی وارد هنگ کنگ شدند، مبتلا به ویروس کرونا بودند.

رکورد بیشترین مبتلا به ویروس کرونا در یکی از پروازهای بین المللی

دو هفته پس از اینکه پرواز شماره 6395 دهلی به مقصد هنگ کنگ به زمین نشست، تعیین شد که 47 مسافر این پرواز مبتلا به ویروس کرونا بودند. پرواز این هواپیما که متعلق به شرکت هواپیمایی ویستارا بود، در روز چهارم آوریل 2021 صورت گرفته بود.

بنا بر گزارش سازمان گردشگری هنگ کنگ، نتیجه آزمایش ویروس کرونا برای تمامی مسافران این هواپیما در بازه زمانی 72 ساعت پیش از پرواز منفی بوده است؛ با این حال، تست های اولیه پس از پرواز، از ابتلای 25 مسافر به ویروس کرونا حکایت داشت. آزمایش ویروس کرونای 22 مسافر دیگر نیز در طول 12 روز بعد مثبت اعلام شد. سابقه قبلی بیشترین آمار مبتلا در پروازی به هنگ کنگ، مربوط به 26 مسافری بود که 20 ژوئن 2020 از مقصد امارات به این کشور سفر نموده بودند.

کشور هند در حال حاضر با ویروسی جهش یافته و خطرناک تر از ویروس انگلیسی دست به گریبان است. این ویروس از ابتدای آوریل با شیبی ملایم، آمار مبتلایان را در هند به صورت چشم گیری افزایش داده است.

دکتر شراد آواچار، متخصص بیمارستانی در بمبئی، در گفت وگویی با ایندیپندنت (The Independent) اظهار کرد:

آنچه در واقع با آن روبرو هستیم، یک فاجعه است. شرایط پاندمی در هند با بیش از 200 هزار مبتلا در 48 ساعت گذشته بسیار وخیم است.

انجمن حمل و نقل هوایی بین المللی (IATA) پیش از این اذعان داشته بود که احتمال ابتلا به ویروس کرونا در پرواز حتی کمتر از احتمال برخورد صاعقه با فرد است. تحقیقات این انجمن نشان می دهد که بین ژانویه و ژوئیه 2020، تنها 44 مورد مشاهده شده است که احتمال می رود حین پرواز مبتلا شده باشند.

در همان زمان، انجمن صنعت The Industry Association با اشاره به 1.2 میلیارد مسافر پروازی در بازه زمانی مشابه، تاکید نمود که در هر 27 میلیون نفر، یک نفر در پروازها به کرونا مبتلا شده است که حتی از احتمال برخورد صاعقه با افراد نیز کمتر است. بنا بر داده های انجمن مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا، امکان برخورد صاعقه به هر فرد، اندازه یک در 500 هزار نفر است.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما به هر یک از مقصدهای داخلی یا خارجی را دارید، با یاری موتور جست وجوی پرواز بهترین عینک آفتابی می توانید به آسانی فهرستی از فروشندگان معتبر را مشاهده و مقرون به صرفه ترین بلیط را بخرید.

منبع: کجارو / independent.co.uk

به "رکورد بیشترین مبتلا به ویروس کرونا در یکی از پروازهای بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد بیشترین مبتلا به ویروس کرونا در یکی از پروازهای بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید