رکورد گیشه آمریکا در پاندمی شکسته شد

به گزارش بهترین عینک آفتابی، یک مکان ساکت 2 اولین فیلمی است که پیروز شد در بازار فروش فیلم آمریکا در دوران پاندمی از مرز 100 میلیون دلار عبور کند.

رکورد گیشه آمریکا در پاندمی شکسته شد

به گزارش گروه فرهنگی بهترین عینک آفتابی به نقل از ورایتی، یک مکان ساکت 2 ساخته جان کرازینسکی که تقریباً یک فیلم صامت محسوب می گردد از یک نقطه عطف گیشه یعنی رقم 100 میلیون دلار عبور کرد.

فیلم کمپانی پارامونت اولین فیلمی است که در دوران پاندمی در آمریکا توانست بیش از 100 میلیون دلار بلیت بفروشد و آمار فروشش را در آخر هفته ای که گذشت به رقم 108 میلیون دلار در بازار داخلی آمریکا و 80 میلیون دلار در بازار بین المللی برساند.

این فیلم با بازی امیلی بلانت در 15 روزی که از اکرانش می گذرد این صندلی را به دست آورده است.

البته رقم فروش 100 میلیون دلاری در روزگار عادی سینما های آمریکا رقم قابل توجهی نبود، اما از زمان شیوع کرونا تا به امروز هیچ فیلمی در آمریکا این قدر نفروخته بود.

گودزیلا در برابر کونگ محصول وارنر برادرز و لجندری نیز که تقریباً هم زمان در شبکه آنلاین اچ بی او مکس در دسترس بود، در ماه آوریل اکران شد و موفقیت بزرگی کسب کرد، اما در نهایت کارش را با فروش 99.6 میلیون دلار به انتها برد.

یک مکان ساکت 2 در عین حال نخستین فیلم دوران پاندمی است که هم زمان به صورت آنلاین در دسترس نیست و 45 روز پس از اکرانش در سینما ها به صورت دیجیتال در دسترس مخاطبان قرار می گیرد و در سرویس استریم پارامونت پلاس گذاشته می گردد.

این فیلم در عین حال با فروش 48 میلیون دلار در اولین آخر هفته اکرانش رکورد جدیدی به جای گذاشت و بعد با کسب 58 میلیون دلار در 5 روز اول اکرانش باز هم رکورد های دوران پاندمی را جابه جا کرد.

فیلم اول یک مکان ساکت که در نهایت فروشی 340 میلیون دلاری را در گیشه کسب نموده بود با بودجه 17 میلیون دلاری ساخته شده بود و فیلم دوم آن با بودجه 61 میلیون دلاری تهیه شده است.

فیلم دوم نیز مانند فیلم نخست با نقد های مثبت روبه رو شده و همچنان درباره خانواده آبوت است که در مکانی زندگی می نمایند که هر نوع صدایی موجب می گردد توجه موجوداتی عجیب به سوی آن ها جلب گردد و زندگی شان به خطر بیفتد. در فیلم جدید آن ها با خطراتی از دنیای بیرون نیز روبرو می شوند.

در کنار امیلی بلانت دیگر بازیگران فیلم شامل میلیسنت سیموندز، نوآ جوپ، کیلین مورفی و جایمن هانسو هستند.

نخستین نمایش یک مکان ساکت 2 قرار بود 8 مارس 2020 باشد که به دلیل شیوع کرونا اکرانش تا 28 می 2021 به تعویق افتاد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رکورد گیشه آمریکا در پاندمی شکسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد گیشه آمریکا در پاندمی شکسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید