سقف بودجه سال 1400 تصویب شد

به گزارش بهترین عینک آفتابی، تهران (پانا) - نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب ماده واحده لایحه بودجه سال 1400 کل کشور، دخل و خرج کشور را در سال آینده را مشخص کردند.

سقف بودجه سال 1400 تصویب شد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

نمایندگان در جلسه صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی و پس از بررسی ایرادات شورای نگهبان در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400، دخل و خرج سال آینده را تعیین و تصویب کردند. وکلای ملت ماده واحده اصلاحی بودجه سال 1400 را در صحن علنی امروز با 164 رأی موافق، 3 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 195 نماینده حاضر در جلسه به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، بودجه سال 1400 کل کشور از حیث منابع بالغ بر بیست و هشت میلیون و هشتصد و بیست و سه هزار و سیصد و نود و هشت میلیارد و چهارصد و پنجاه و هفت میلیون ریال به شرح زیر است؛

الف- منابع بودجه عمومی دولت از لحاظ درآمدها و واگذاری دارایی های سرمایه ای و مالی و مصارف بودجه عمومی دولت از حیث هزینه ها و تملک دارایی های سرمایه ای و مالی بالغ بر 13 میلیون و هفتصد و سی و هفت هزار و ششصد و نود و نه میلیارد و دویست و شصت و هشت میلیون ریال شامل؛

1- منابع عمومی بالغ بر دوازده میلیون و هفتصد و هفتاد و نه هزار و دویست و نه میلیارد و سیصد و پنجاه و شش میلیون ریال.

2- درآمدهای اختصاصی وزارتخانه ها و مؤسسات دولتی بالغ بر نهصد و پنجاه و هشت هزار و چهارصد و هشتاد و نه میلیارد و نهصد و دوازده میلیون ریال.

ب- بودجه شرکت های دولتی، بانک ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت از لحاظ درآمدها و سایر منابع تأمین اعتبار بالغ بر پانزده میلیون و هفتصد و سیزده هزار و دویست و هفده میلیارد و هشتصد و چهل و سه میلیون ریال و از حیث هزینه ها و سایر پرداخت ها بالغ بر پانزده میلیون و هفتصد و سیزده هزار و دویست و هفده میلیارد و هشتصد و چهل و دو میلیون ریال است.

به دولت اجازه داده می شود نسبت به ابلاغ نه میلیون و سیصد و هفتاد و نه هزار و دویست و نه میلیارد و سیصد و پنجاه و شش میلیون ریال منابع عمومی متناسب با مبالغ مصوب اقدام کند.

ابلاغ سه میلیون و چهارصد هزار میلیارد ریال (مابه التفاوت سقف اعتبارات مصوب در 6 ماهه دوم سال 1400) و صرفاً پس از اطمینان از منابع و متناسب با فرایند واریزی به خزانه در 6 ماهه اول قابل ابلاغ بر مصارف مصوب است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "سقف بودجه سال 1400 تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقف بودجه سال 1400 تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید