عراقچی: شرایط تغییر نکند در راستا کاهش تعهدات حرکت می کنیم

به گزارش بهترین عینک آفتابی، معاون سیاسی وزیر خارجه حفظ منافع جمهوری اسلامی را مهمتر از حفظ یک توافق خواند و گفت: به اندازه کافی به دیپلماسی فرصت داده ایم و اگر شرایط تغییر نکند، در راستا کاهش تعهدات حرکت می کنیم.

عراقچی: شرایط تغییر نکند در راستا کاهش تعهدات حرکت می کنیم

به گزارش گروه سیاست خارجی بهترین عینک آفتابی، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران امروز (آدینه) در حاشیه کنفرانس بین المللی منع گسترش تسلیحات هسته ای و خلع سلاح گفت: هیچ کشوری در حسن نیت ایران در حفظ برجام تردید ندارد.

عراقچی افزود: در عین حال هیچ کشوری تردید ندارد که اگر ایران از منافع برجام بهره مند نگردد، به کاهش تعهدات برجامی ادامه خواهد داد.

معاون وزیر امور خارجه با بیان اینکه حفظ منافع جمهوری اسلامی ایران مهمتر از حفظ یک توافق است، گفت: ایران از یک سو اراده خود را برای عمل به تعهدات برجامی و از سوی دیگر کاهش تعهدات در صورت عمل نکردن دیگر کشور ها به تعهداتشان را بطور شفاف نشان داده است.

عراقچی توضیح داد: ایران به اندازه کافی به دیپلماسی فرصت داده و اگر شرایط تغییر نکند، در جهت کاهش تعهدات حرکت خواهیم کرد.

وی با اشاره به فرصت دو ماهه جدید برای دیپلماسی، گفت: قاطعیت جمهوری اسلامی ایران در دفاع از منافع خود روشن است و این موضوعی است که در همه محافل بین المللی مورد بحث واقع شده است.

عراقچی با اشاره به انزوای بین المللی آمریکا، گفت: بسیاری از کشور ها، از جمله شرکت نمایندگان در این کنفرانس بین المللی، یکجانبه گرایی آمریکا را محکوم می نمایند.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان افزود: حتی بسیاری از کشور های اروپایی نیز یکجانبه گرایی مفرط آمریکا را محکوم می نمایند و امروزه حرکتی در سراسر دنیا علیه این یکجانبه گرایی شکل گرفته که هر روز تقویت می گردد.

وی که با خبرگزاری صدا و سیما مصاحبه می کرد، برجام را نماد شاخص این حرکت دنیای مطرح نمود و گفت: این موضوع در همه محافل بین المللی، بحث روز است.

کنفرانس بین المللی عدم اشاعه با عنوان انرژی هسته ای- خلع سلاح و عدم اشاعه که از امروز با حضور مقامات و شخصیت های 40 کشور دنیا و چند نهاد مهم بین المللی از جمله سازمان ملل متحد و آژانس بین المللی انرژی اتمی در مسکو شروع شد، سه روز ادامه خواهد یافت.

دیدار و مصاحبه با مقامات کشور های شرکت نماینده، از جمله سرگئی ریابکوف و میخائیل بوگدانف معاونان وزیر امور خارجه روسیه و سخنرانی در نشست تخصصی برجام با حضور مذاکره نمایندگان کشور های باقیمانده در برجام از دیگر برنامه های عباس عراقچی در مسکو خواهد بود.

  • تور چین ارزان

    تور چین ارزان قیمت، تور پکن، هانگزو، شانگهای، تور نوروز چین همگی را در این وبسایت بیابید.

  • تور ویتنام

    تور ویتنام | برای دیدار از سرزمین زیبای هانوی و شهرهای شگفت انگیز ساحلی با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری فارس

به "عراقچی: شرایط تغییر نکند در راستا کاهش تعهدات حرکت می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: شرایط تغییر نکند در راستا کاهش تعهدات حرکت می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید