عرضه هرکیلو قارچ بالاتر از 50 هزار تومان گران فروشی است

به گزارش بهترین عینک آفتابی، مهدی رجبی رییس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی، درباره آخرین تحولات بازار قارچ گفت: قیمت مصوب تغییری نکرده است به طوری که هر کیلو قارچ فله بسته به کیفیت، 36 تا 42 هزار تومان در عمده فروشی و 45 تا 50 هزار تومان در خرده فروشی ها باید عرضه شود که متاسفانه برخی مغازه داران این نرخ را رعایت نمی کنند.

عرضه هرکیلو قارچ بالاتر از 50 هزار تومان گران فروشی است

او افزود: تصمیمی برای افزایش قیمت نداریم، چرا که فعلا اجازه افزایش قیمت به کمپوست فروشان را ندادیم. برآورد می شود که تولید قارچ تا پایان سال به بالای 190 تا 200 هزار تن برسد.

این مقام مسئول از عرضه روزانه 33 تا 40 تن قارچ در تهران خبر داد و گفت: در ماه های اخیر عرضه روزانه قارچ در تهران به 20 تن رسیده بود.

رجبی گفت: با توجه به مسائل تهیه مواد اولیه واحدهای کمپوست از مسئولان تقاضا داریم که تولیدکنندگان را در تامین مواد اولیه کمک کند؛ چرا که شاهد افزایش روزمره مواد اولیه هستیم که این امر مسائل متعددی ایجاد کرده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه گرانی گوشت و مرغ تاثیری بر بازار قارچ ندارد، گفت: قارچ به عنوان پروتئین سالم گیاهی قابل مقایسه با پروتئین گوشتی نیست و این طور نیست که گرانی گوشت و مرغ بر بازار قارچ اثر گذار باشد؛ چرا که این محصول در سبد مصرفی خانوار جای خود را باز کرده است.

منبع: باشگاه بهترین عینک آفتابی

منبع: ایرنا زندگی

به "عرضه هرکیلو قارچ بالاتر از 50 هزار تومان گران فروشی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه هرکیلو قارچ بالاتر از 50 هزار تومان گران فروشی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید