غربالگری کرونایی 2 میلیون نفر در گیلان، ارجاع 4 درصد به بیمارستان

به گزارش بهترین عینک آفتابی، خبرنگاران/گیلان جانشین معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه تا امروز بیش از دو میلیون نفر از جمعیت استان گیلان غربالگری شدند، گفت: چهار درصد جمعیت پایش شده به بیمارستان های منتخب ارجاع داده شدند.

غربالگری کرونایی 2 میلیون نفر در گیلان، ارجاع 4 درصد به بیمارستان

محمود رضوانی در گفت وگو با بهترین عینک آفتابی، با اشاره به اجرای 81 درصدی طرح غربالگری کرونا در گیلان، اظهار کرد: تا امروز بیش از دو میلیون نفر از جمعیت استان گیلان غربالگری شدند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر اطلاعات دقیق و کامل از شرایط سلامتی شهروندان در سطح خانه ها داریم، اضافه کرد: جمعیت سه شهرستان آستارا، ماسال و سیاهکل 100 درصد غربالگری شدند.

جانشین معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از اجرای 95 درصدی غربالگری کرونا در شهرستان های املش، رودسر، شفت، رضوانشهر، تالش و صومعه سرا اطلاع داد و توضیح داد: در این غربالگری ها خوشبختانه 77 درصد افراد فاقد مشکل بودند و لذا توصیه های لازم جهت رعایت موازین بهداشتی و مراجعه به مراکز منتخب در صورت مشکل پیدا کردن به آنان ارائه شد.

رضوانی با بیان اینکه تا به امروز 18 درصد مردم نیازمند مراقبت در منزل هستند، گفت: همچنین چهار درصد جمعیت پایش شده به بیمارستان های منتخب ارجاع داده شدند، زیرا این افراد در خانه بودند و بیماری نسبتا شدیدی داشتند و کانون آلودگی محسوب می شدند.

وی اعلام کرد: شرایط سلامتی افرادی که به واسطه ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شده و اکنون دوران نقاهت خود را در خانه می گذارند، تا انتها دوره انتقال به صورت روزانه پیگیری می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "غربالگری کرونایی 2 میلیون نفر در گیلان، ارجاع 4 درصد به بیمارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غربالگری کرونایی 2 میلیون نفر در گیلان، ارجاع 4 درصد به بیمارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید