قیمت بسته های رومینگ ویژه اینترنت و مکالمه همراه اول جام جهانی قطر اعلام شد

به گزارش بهترین عینک آفتابی، خبرنگاران: در سبد سرویس های مختص این ایام همراه اول که به وسیله شبکه تمامی اپراتورهای قطر (Ooredoo و Vodafone) قابل استفاده است، یک بسته ویژه 2 گیگابایت 30 روزه با هدیه 20 دقیقه مکالمه و 20 پیامک با قیمت 390 هزار تومان به چشم می خورد.

قیمت بسته های رومینگ ویژه اینترنت و مکالمه همراه اول جام جهانی قطر اعلام شد

همراه اول همگام با تیم ملی کشورمان، با طراحی بسته¬های رومینگ ویژه جام جهانی، و بسته مکالمه رومینگ به استقبال برگزاری این رویداد جهانی به میزبانی قطر رفت.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه اول به مناسبت بیست و دومین دوره جام جهانی فوتبال و همراهی ایرانیانی که قصد عزیمت به کشور قطر برای تماشای حضوری این دوره از رقابت ها را دارند، یک بسته ویژه جام جهانی در کنار بسته های مختص اینترنت و مکالمه رومینگ تعریف و طراحی نموده است.

این بسته های ویژه رومینگ بین الملل جام جهانی 2022 که از نیمه آبان ماه جاری پیاده سازی شده، قابلیت خریداری و فعالسازی را برای تمامی مشترکان دائمی و اعتباری به سه شکل کدهای دستوری، فروشگاه آنلاین همراه اول و اپلیکیشن همراه من فراهم آورده است. ضمناً قابلیت خرید برای دیگران در تمامی روش های مذکور وجود دارد.

در سبد سرویس های مختص این ایام همراه اول که به وسیله شبکه تمامی اپراتورهای قطر (Ooredoo و Vodafone) قابل استفاده است، یک بسته ویژه 2 گیگابایت 30 روزه با هدیه 20 دقیقه مکالمه و 20 پیامک با قیمت 390 هزار تومان به چشم می خورد.

دو بسته 30 روزه دیگر با عنوان رومینگ جام جهانی نیز با یک بسته 7 روزه مکالمه رومینگ از جمله بسته های تدارک دیده شده است. اپراتور اول تلفن همراه کشور سعی نموده با در نظر گرفتن طیف مختلف و وسیعی از سلیقه ها و احتیاجهای مشترکان، بسته های کاربردی را تعریف کند.

همراه اول علاوه بر تدارک بسته 30 روزه رومینگ جام جهانی 2022 به توضیح 5 گیگابایت اینترنت، 50 دقیقه مکالمه و 50 پیامک هدیه به قیمت 990 هزار تومان، بسته رومینگ دیگری را نیز مختص بهترین عینک آفتابی، مدیران و دست اندرکاران اجرایی کشورمان در این رویداد به توضیح 20 گیگابایت اینترنت، 200 دقیقه مکالمه و 200 پیامک هدیه و با قیمت 2 میلیون و 990 هزار تومان در نظر گرفته که از مسیرهای ذکرشده قابل خریداری است.

آخرین بسته نیز بسته مکالمه رومینگ است که علاوه بر پوشش 90 دقیقه مکالمه رومینگی، تعداد 90 پیامک نیز به مشترک خریدار، هدیه می دهد و علاوه بر آن امکان خریداری و فعالسازی همزمان با سایر بسته ها را نیز دارد.

بسته های هدیه مکالمه و پیامک همزمان با فعالسازی بسته اینترنت از سمت سیستم برای مشترک به صورت اتوماتیک فعال می گردد و اتمام آنها تأثیری بر ادامه بسته اینترنت نخواهد داشت.

مشترکان برای خرید این بسته های اینترنتی و مکالمه ای ویژه جام جهانی 2022 می توانند با شماره گیری کد دستوری ستاره 10 ستاره 2913 ستاره 2022 مربع، وارد منوهای مربوطه شده و بسته موردنظر خود را انتخاب و خریداری نمایند.

همراه اول به مشترکان علاقه مند به خریداری و استفاده از بسته های ویژه رومینگ جام جهانی، این نوید را داده است که با خرید بسته های موردنظرشان در قرعه کشی ویژه 11 توپ طلا که در بازه زمانی جام جهانی برگزار می گردد نیز شرکت داده می شوند؛ همچنان که با مهلت استفاده 30 روزه از این بسته ها، می توان با خیال راحت بسته های رومینگ قطر را در داخل کشور و پیش از سفر فعال کرد.

گفتنی است براساس تفاهم انجام شده با اپراتورهای قطری، تعرفه رومینگ بین الملل با تخفیف ویژه برای مکالمه با ایران و مکالمه دریافتی از ایران و بعلاوه مکالمه داخلی با شماره های قطر دقیقه ای 9 هزار تومان، ارسال پیامک 2 هزار تومان و اینترنت به ازای هر مگابایت 2 هزار تومان است.

بعلاوه مشترکان علاقه مند به خریداری این بسته های ویژه جام جهانی 2022 باید قبل از خروج از ایران از فعال بودن سرویس رومینگ خود با کد دستوری ستاره 10 ستاره 2911 مربع اطمینان داشته باشند و اگر در کشور قطر قصد برقراری مکالمه یا ارسال پیامک برای شماره های ایرانی را داشتند، 0098 را به ابتدای شماره موردنظر خود اضافه نمایند.

گفتنی است که برقراری تماس بین دو همراه اولی در کشور قطر برای هر دو طرف هزینه دارد؛ اگر شما تماس گیرنده باشید، هزینه تماس خروجی را پرداخت خواهید کرد و اگر شما دریافت نماینده تماس باشید، هزینه تماس دریافتی برای شما محاسبه خواهد شد.

مشترکانی که از سرویس های انتظار مکالمه (Call Waiting)، انتقال مکالمه (Call Forward) و پیامگیرصندوق صوتی (VMS) استفاده می نمایند نیز هزینه اضافه رومینگ برای آنها لحاظ می گردد که در صورت عدم احتیاج به استفاده از این سرویس ها، باید کد دستوری ستاره 10 ستاره 24 مربع را شماره گیری و از منوهای 1و2 و3 آن ها را غیر فعال نمایند.

چند راه حل برای مدیریت هزینه های اینترنت رومینگ

با توجه به اینکه بسته های اینترنتی عادی خریداری شده در ایران (هر بسته ای غیر از بسته ویژه رومینگ) در هنگام استفاده از سرویس رومینگ، غیرفعال می گردد، بنابراین برای مدیریت خوب مصرف اینترنت، همراه اول توصیه نموده است دانلود و بروزرسانی برنامه ها و تنظیمات گوشی را از حالت اتوماتیک خارج کنید، در صورت استفاده از اینترنت در مکان های عمومی و عدم استفاده از اینترنت سیمکارت، گزینه Mobile Data و Data Roaming را درتنظیمات گوشی غیر فعال کنید و قرض دادن گوشی به افراد ناشناس، در اختیار قراردادن به افراد ناآگاه مانند اطفال یا قرار دادن گوشی در حالت هات اسپات ممکن است هزینه های ناخواسته شما را به شدت افزایش دهد.

همراه اول در خاتمه توصیه نموده به منظور آرامش خاطر، مشترکان راهی قطر با فعالسازی PIN CODE سیمکارت و تعریف رمز گوشی، زمینه سوء استفاده های احتمالی در صورت سرقت یا مفقودی تلفن همراه خود را به حداقل برسانند.

منبع: توریسم آنلاین

به "قیمت بسته های رومینگ ویژه اینترنت و مکالمه همراه اول جام جهانی قطر اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت بسته های رومینگ ویژه اینترنت و مکالمه همراه اول جام جهانی قطر اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید