کنایه تند زنوزی به پرسپولیس و محمد حسین میثاقی!

به گزارش بهترین عینک آفتابی، محمدرضا زنوزی در مصاحبه با سایت رسمی این باشگاه اظهار کرد: ما بحث هایی پیرامون مسائل مالی باشگاه تراکتور در مصاحبه قبلی داشتیم. با آمدن مدیران جدید به باشگاه، این فرایند به خوبی در حال طی شدن است. آقای سیاح توضیحات لازم را در این خصوص خواهد داد. برنامه ریزی که داشتیم و اتفاقاتی که می خواستیم از نظر مالی رخ بدهد، خیلی خوب است. ان شاءالله با توجه به اموالی که در اختیار باشگاه گذاشته شده، طرفداران، تراکتور جدیدی خواهند دید؛ تراکتوری که از نظر مالی پویاست و می تواند روی پای خودش بایستد. در حوزه باشگاه داری، ورزشی و اینکه تیم فوتبالش بتواند یاری های شایانی چه در حوزه خرید بازیکن و چه در حوزه های دیگر داشته باشد. من فرایند را عالی می بینم و در آینده ای نزدیک خبر های خوشی در این مورد خواهیم شنید.

کنایه تند زنوزی به پرسپولیس و محمد حسین میثاقی!

وی ادامه داد: باشگاه های پیروز در کار های مالی ورود نموده اند و از این راه هزینه های باشگاه خودشان را درمی آورند و توجیه مالی دارند. اگر بخواهیم در رقابت با باشگاه های مختلف، عظیم بشویم و باشگاه قوی داشته باشیم، باید به این سمت برویم. هیچ باشگاهی بدون مالی شدن نمی تواند روی پا باشد، این نوید را هم بدهم که هواداران هم می توانند از این حرکات مالی، به درآمدزایی بپردازند. گسترش فولاد، فلسفه اش با تراکتور فرق می نماید. گسترش فولاد، هوادار آنچنانی نداشت. اتفاقات و کار هایی که می تواند در تراکتور جریان پیدا کند، در باشگاه کم هوادار امکان پذیر نیست. در این سه سال، یک سری فرازونشیب هایی از نظر مدیریت در باشگاه وجود داشت. شاید یک سری مسائل در مدیریت خودم داشتم، اما قرار شد باشگاه را به ثبات در حوزه مدیریت برسانیم. متاسفانه این اتفاق نیفتاد، اما این را بگویم که ما در داستان مدیرعامل قبلی هم گفته بودیم که یک مدیرعامل مالی می آوریم، شما به عنوان مدیر ورزشی به فعالیت خود ادامه می دهید.

او اضافه نمود: سیاح باشگاه را به سمت مالی شدن سوق می دهد. من نجات باشگاه تراکتور را در مالی شدن می بینم. هزینه ها الان افزایش پیدا نموده و ما مجبوریم که به این سمت برویم. در جهان هیچ باشگاهی بدون توجیه مالی نمی تواند دوام بیاورد. ما تُرک ها کمی احساسی هستیم، اما سعی می کنم در حوزه مدیریت، صنعت، اقتصاد و ورزش این را لحاظ نکنم. تراکتور باشگاه عظیمی است و باعث می گردد تصمیماتی اتخاذ گردد. شاید در آن لحظه اگر این تصمیمات را نگیریم، بعداً خودمان را نبخشیم. هواداران از یک سری مسائل در داخل باشگاه مطلع نیستند.

زنوزی در خصوص منصوریان گفت: در خصوص مربی که کنار گذاشته شد، هواداران به من متذکر شده بودند. در ابتدای فصل حضور مربی خارجی ممنوع شد و مجبور شدیم یکی از گزینه های داخلی را انتخاب کنیم. با مدیران باشگاه به این نتیجه رسیدیم که ادامه دادن به این فرایند ما را به جایی نخواهد رساند. مجبور شدیم تغییرات انجام بدهیم و به حرف هواداران برسیم. من از هواداران عذرخواهی می کنم، اما آن ها هم باید فضا را در نظر بگیرند. در بازار داخلی، مربی زیادی وجود نداشت که بتوان آن را انتخاب کرد. ما به خاطر دیدگاه مان، مجبور شدیم این گزینه را انتخاب کنیم. اینکه بعضی مربیان دیدگاه های متفاوتی با ما داشتند. به هر حال الان مسعود شجاعی مربی موقت است و از مردم هم که از ایشان حمایت نمایند، سپاسگزارم. همه ما می دانیم که آقای شجاعی وابستگی به تیم های دیگر ندارد و محصول تراکتور است و باید از او حمایت کنیم. من نظرات هواداران را هم می بینم که چقدر از مسعود شجاعی دلبری می نمایند. ان شاءالله بتوانیم شجاعی را راضی کنیم که این پست را قبول کند. او فعلاً رضایت کامل نداده است. از هواداران عزیز هم می خواهم که از مسعود شجاعی حمایت نمایند. شجاعی بازیکن عظیمی است و ان شاءالله در آینده مربی عظیمی خواهد بود. بعد از اینکه ایشان قبول کرد سرمربی گردد، باید با او قراردادی بلند مدت ببندیم و ایشان را همه جانبه حمایت کنیم و پای نتایج فوتبالی او بایستیم؛ چه نتیجه بگیرد و چه نگیرد. من حمایت هایی که از مسعود شجاعی در بازی گذشته صورت گرفته بود را نگاه می کردم. شعور هواداران ما خیلی بالاست و اینکه تراکتور فوتبال بازی نموده را تشخیص می دهند. در این سه سال، چنین بازی که در ملاقات مقابل نفت آبادان انجام شد را ندیده بودم. با تمام احترامی که به بازیکنان و مربیان مختلف قائلم، اما باید قبول کنیم بازی که در آبادان انجام شد و دو بازی قبل از آن که مسعود شجاعی راهنمایی تیم را برعهده داشت، نمایش متفاوتی بود و هر بازی فرایند روبه رشد داشته که این موضوع موجب می گردد آینده روشنی داشته باشیم.

او درباره سرمربیگری شجاعی گفت: شجاعی سرمربی گری را به طور قطعی قبول ننموده و امیدوارم این افتخار را به بنده داده و سرمربی تیم خودش بگردد. امیدوارم که یک قرارداد طولانی مدت ببندیم با ایشان ببندیم. من الان فرایند رو به رشد را در سه بازی اخیر می بینم که تغییرات اساسی رخ داده که خیلی ها این بازی ها را به نمایش تیمِ تونی اولیویرا شباهت می دهند.

امیدوارم بازی های بعدی تیم با مسعود شجاعی حتی بهتر از تیم تونی اولیویرا خواهد شد. باید قبول کنیم که شجاعی و دستیارانش فرصت کمی داشتند و کار خارق العاده ای کردند. از کادر فنی و بازیکنان تشکر می کنم. مسعود شجاعی شخصیت ممتازی دارد. شجاعی، دژاگه، حاج صفی و خانزاده عظیمان تیم هستند و شخصیت عظیمی دارند. شاید در بعضی محافل بحث بازیکن سالاری مطرح گردد، اما از زمانی که این بازیکنان به تبریز آمده اند، کلاس تراکتور هم تقریباً روبه رشد بوده است. باید از مسعود تشکر کنیم. در این برهه، کمتر کسی خودش را فدا می کرد. ما از این جنبه که مسعود شجاعی با قبول این مسئولیت، خودش را به خطر انداخت و ریسک کرد، باید از او تقدیر کنیم. از طرف خودم از مسعود جان تقدیر می کنم.

مالک تراکتور اضافه نمود: وقتی مدیر باشگاه یک مربی را با احترام صدا می نماید و می گوید از نوع عملکرد شما راضی نیستیم و در سه بازی آینده باید امتیازات کافی را به دست بیاورید، وقتی او در دومین بازی نتیجه نمی گیرد و مسئولان باشگاه خواهان استعفای او می شوند، اما وی با طعنه از اتاق مدیرعامل خارج می گردد. ما چهار، پنج بار بیشتر با او صحبت نکردیم. او وظیفه داشت که به تلفن من جواب بدهد. شما انتظار دارید چه برخوردی با ایشان بگردد؟

زنوزی درباره صحبت های منصوریان در یک برنامه تلویزیونی و واکنش عوامل این برنامه برابر خواسته مدیران تراکتور توضیح داد: در خصوص بحث هایی که در آن برنامه رخ داده نمی خواهم بحث کنم. اولاً چرا به مسئولان باشگاه، نصیرزاده اجازه صحبت نداند. نصیرزاده گفتند که حدود 20 بار به مسئولان برنامه زنگ زدند و آن ها تماس ایشان را رد کردند تا برنامه را یک طرفه اجرا نمایند. یک تیمی در آسیا نتیجه نگرفته بود و به خاطر اینکه آن نتیجه را پوشش بدهند، تراکتور را زدند. این ها باید مسائل شکست در آسیا را آنالیز می کردند، اما به خاطر اینکه به این مسائل ورود ننمایند، برای تراکتور حاشیه درست کردند. نمی خواهم اسم مجری را ببرم، چون اگر اسم مجری را اگر ببرم، باید دهانم را ضدعفونی کنم.

آقایان اول مسائل خودشان را حل نمایند و بعد به مسائل ما برسند. این مسائل از 30، 40 سال قبل بوده است. اتفاقی که دیروز افتاده، این بوده که هواداران از ما انتظار دارند که خواسته شان را بگوییم. یک برنامه یک طرفه ایجاد شده که مجری اش در حدی نیست که من در خصوص او صحبت کنم و مهمان شان هم همین طور. جواب این اظهارات را مدیران باشگاه می دهند. نمی گردد که شما یک نفر را دعوت و جو را علیه باشگاه دیگر ایجاد کنید.

مالک تراکتور درباره راه ندان دوربین های تلویزیونی به ورزشگاه بینان دیزل گفت: بنیان دیزل یک مجموعه صنعتی، مالی و ورزشی است. ورزشگاه نیز در این منطقه واقع شده است. تا دیروز کنترلی نسبت به صداوسیما انجام نمی شد. وقتی از صداوسیما برای ورود به ورزشگاه نامه نگاری می نمایند، باید اسم افراد و لیست تجهیزات را ارسال می کردند که این اتفاق نیفتاده بود. این ها یک نامه کلی نوشته بودند، در صورتی که آنجا یک مجتمع است و ورود و خروج کنترل می گردد. یک سری از مسئولان بعد از آن اتفاق از تبریز با من تماس گرفتند و من هم گلایه های خودم را مطرح کردم که صداوسیمای ملی علیه تراکتور و تیم های شهرستانی هستند. نمی خواهم اسم این مجری را بیاورم. من از حقوق خودمان گذشتم تا خودرو های صداوسیما بدون ملاحظه نامه های شان به ورزشگاه بفرایند. متاسفانه دیروز در صداوسیما به جای اینکه به این موضوع رسیدگی گردد، به این پرداختند که چرا این افراد به داخل ورزشگاه راه داده نشدند و زنوزی دچار تخلف شده است.

او در خاتمه گفت: من نه مالک تراکتور هستم، نه ماشین سازی. من هوادار متعصب تیم های تبریز و ترک نشین هستم، چه تیم قشقایی باشد و چه شمال، جنوب و ارومیه باشد، فرقی نمی نماید. من به هم زبانان خودم دین دارم و در حال ادا کردن آن هستم. ما ماشین سازی را بر سر یک معامله فروختیم که یک سری از کارهایش انجام و یک سری از کارهایش به خاطر عدم عمل به تعهدات شان، از نظر ثبت شرکت ها منتقل نشده است که در آینده ای نزدیک انجام می گردد. ما قبول نداریم که این ها مالکیت مشترک دارند. اگر هم مشترک باشد، چطور شده است که چندین تیم در وزارتخانه های مختلف با مجمع شان یکی است. اول بفرایند آن ها را درست نمایند و اگر نوبت به ما رسید، آن وقت در خدمت هستیم. من به تمام هواداران تیم های مختلف ایران احترام قائلم. هر کسی مختار است که تیم مورد علاقه خودش را داشته باشد و نمی گردد آزادی را از کسی گرفت.

هواداران ما هم دوست دارد هوادار تراکتور باشد. من به هیچ هواداری بی احترامی نکردم، اما یک سری از مسئولان از شأن و منزلت هواداران تیم های تهرانی سوء استفاده می نمایند. این تیم ها به ضررشان است که دولتی و شبه دولتی باشند. این باشگاه ها در آینده متوجه این موضوع خواهند شد. این باشگاه ها و هواداران شان متضرر اصلی هستند. ما دوست داریم رقبای قدرتمندی داشته باشیم. ما در صورتی می توانیم پیروز شویم و پیشرفت کنیم که رقبای ما قوی باشند. ما در سال اول تیم خوبی بستیم و رقبا هم مجبور شدند که سطح خودشان را بالا ببرند.

منبع: فرارو

به "کنایه تند زنوزی به پرسپولیس و محمد حسین میثاقی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنایه تند زنوزی به پرسپولیس و محمد حسین میثاقی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید