ماجراجویی آتالانتا و لایپزیگ در لیگ قهرمانان اروپا

به گزارش بهترین عینک آفتابی، آتالانتا و لایپزیگ که برای نخستین بار مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را تجربه می نمایند فرصت دارند تا با پیروزی برابر والنسیا و تاتنهام به حضورشان در این رقابت ها ادامه دهند.

ماجراجویی آتالانتا و لایپزیگ در لیگ قهرمانان اروپا

به گزارش بهترین عینک آفتابی، دومین شب یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با برگزاری ملاقات آتالانتا با والنسیا و تاتنهام با لایپزیگ همراه خواهد بود. نکته قابل توجه بازی های شنبه شب این است که آتالانتا و لایپزیگ برای نخستین بار حضور در این مرحله را تجربه می نمایند.

آتالانتا - والنسیا

تیم ایتالیایی می خواهد با پیروزی برابر والنسیا به روزهای خوشش در این رقابت ها ادامه دهد. آتالانتا، تیم چهارم جدول سری آ برای اولین بار به مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا صعود کرد و به عنوان تیم دوم به دور حذفی راه پیدا کرد. شکست برابر شاختار دونتسک در هفته دوم تنها باخت خانگی آتالانتا در 15 بازی اروپایی اش محسوب می گردد. این تیم برای نخستین بار در رقابت های اروپایی با یک تیم اسپانیایی بازی می نماید.

والنسیا از هشت بازی خانگی اش در لیگ قهرمانان تنها در چهار بازی پیروز به گلزنی شده است. خفاش ها برابر تیم های ایتالیایی در مرحله حذفی دو پیروزی و چهار شکست را تجربه کردند. تیم اسپانیایی بر خلاف آتالانتا برای چهارمین بار در یک هشتم نهایی رقابت می نماید. آنها یک بار صعود کردند و دو مرتبه از راه یابی در جمع هشت تیم برتر بازماندند.

والنسیا تجربه حضور در فینال لیگ قهرمانان را نیز داشته است. این تیم در سال 2001 در پنالتی ها مغلوب بایرن مونیخ شد. آن ملاقات در استادیوم سن سیرو میلان برگزار گردید، استادیومی که خفاش ها هرگز در آن پیروز نشده اند و دوباره امشب در آنجا بازی خواهند کرد.

آتالانتا آدینه شب توانست یک بازگشت برابر رم داشته باشد و پیروزی 2 بر یک را به دست آورد. این سومین برد تیم ایتالیایی در چهار بازی اخیرش محسوب می گردد. شرایط خط حمله شاگردان جان پیرو گاسپرینی خوب است و در 15 بازی پیاپی گلزنی کردند. این تیم از دهم نوامبر که در خانه برابر سامپدوریا بدون گل مساوی کرد 39 گل به ثمر رسانده است.

خفاش ها در شرایطی به مصاف آتالانتا می فرایند که در ملاقات برابر اتلتیکو دو بار شکست را جبران کردند و در نهایت تساوی 2 بر 2 را به دست آوردند. با این حال از 12 بازی خود در همه رقابت ها تنها چهار برد کسب کردند و چهار تساوی و چهار شکست را تجربه کردند.

تاتنهام - لایپزیگ

فینالیست پارسال برای سومین سال پیاپی یک هشتم نهایی را تجربه می نماید. تاتنهام به عنوان تیم دوم به مرحله حذفی صعود کرد اما لایپزیگ در دومین تجربه اش صدرنشین گروهش شد.

تاتنهام از 14 بازی اخیر خانگی اش برابر تیم های آلمانی 10 برد به دست آورد. تیم لندنی تنها یک بازی را با تساوی به سرانجام رساند. در مجموع ملاقاتهای رفت و برگشت آمار این تیم پنج پیروزی و سه شکست برابر رقیبان آلمانی اش است. علاوه بر این چهار بازی پیاپی است که حریفان آلمانی اش را شکست می دهد.

لایپزیگ از 12 بازی اش در لیگ قهرمانان پنج ملاقات را با پیروزی به سرانجام رساند (سه تساوی و چهار شکست). تیم آلمانی برای نخستین بار در رقابت های اروپایی با یک تیم انگلیسی بازی می نماید. آمار این تیم در مجموع ملاقاتهای رفت و برگشت پنج پیروزی و یک شکست است.

تاتنهام در ملاقات امشب علاوه بر این که هری کین را در اختیار نخواهد داشت از حضور سون هیونگ مین نیز نمی تواند بهره ببرد. بازیکن کره ای با شکستگی دست روبرو شد. شاگردان ژوزه مورینیو در یک بازگشت به سختی توانستند استون ویلا را 3 بر 2 شکست دهند. لایپزیگ که در دوران خوب خود به سر می برد و اکنون با یک امتیاز کمتر نسبت به بایرن مونیخ در صندلی دوم جدول بوندسلیگا حضور دارد با سه گل وردربرمن را شکست داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ماجراجویی آتالانتا و لایپزیگ در لیگ قهرمانان اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجراجویی آتالانتا و لایپزیگ در لیگ قهرمانان اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید