متفاوت ترین تویوتایی که تا به امروز دیده اید!، عکس

به گزارش بهترین عینک آفتابی، دیجیاتو نوشت: کانسپت تویوتا EPU تصویری از یک پیکاپ برقی کوچک را به نمایش می گذارد. این مدل در همان کلاسی واقع شده است که فورد ماوریک پیشتازش است.

متفاوت ترین تویوتایی که تا به امروز دیده اید!، عکس

شرکت تویوتا با دستی پر در نمایشگاه خودروی ژاپن موبیلیتی 2023 حضور پیدا خواهد نمود. این خودروساز بزرگ با چند مدل مفهومی نو در نمایشگاه مذکور حاضر خواهد شد که پیکاپ برقی EPU یکی از آن هاست. نکته جالب اینکه این کانسپت از نظر طراحی خیلی پیچیده نیست و کاملاً آماده فراوری به نظر می رسد. با توجه به این موضوع و استفاده از عبارت نسل بعدی پیکاپ سایز میانه در بیانیه رسمی، شاید بتوان کانسپت تویوتا EPU را پیش نمایشی از تاکومای برقی تصور کرد.

ابعاد کانسپت تویوتا EPU

کانسپت تویوتا EPU طولی برابر 4.87 متر و عرضی برابر با 1.82 متر دارد. با چنین ابعادی، این خودرو از جثه ای مشابه با فورد ماوریک برخوردار است؛ امری که با توصیف های تویوتا تضاد دارد. مثل ماوریک، این کانسپت نو نیز از شاسی مونوکوک سود می برد و می تواند 5 سرنشین را با خود حمل کند. طراحی ماژولی درِ قسمت بار، دیگر شباهت EPU با پیکاپ محبوب آمریکایی است.

در داخل کانسپت EPU با داشبوردی بسیار متفاوت روبه رو هستیم. این داشبورد ساختاری چندمرتبه ای دارد و در پشت فرمان میزبان دو نمایشگر بزرگ است. با یاری این نمایشگرها، راننده می تواند اطلاعات لازم را مشاهده نموده و سیستم اینفوتینمنت را مدیریت کند. همچون داشبورد، غربیلک فرمان EPU نیز ساختاری متفاوت دارد. این غربیلک یوغی شکل قبلاً در سایر کانسپت های تویوتا مورد استفاده قرار گرفته است.

در رابطه با مشخصات فنی کانسپت تویوتا EPU اطلاعاتی در دست نیست، ولی احتمالاً پیشرانه این خودرو شامل دو موتور برقی می گردد. این پیش بینی به علت استفاده از تایرهای آفرودی بسیار احتمال دارد.

احتمال عرضه نسخه فراوری انبوه کانسپت تویوتا EPU بسیار زیاد ارزیابی می گردد. علت این امر ریشه در محبوبیت بالای فورد ماوریک دارد! این پیکاپ ریزجثه آمریکایی از زمان ورود به بازار، فروش خوبی را تجربه نموده و استقبال از آن قابل توجه است. درحال حاضر هیوندای سانتاکروز تنها رقیب ماوریک در آمریکای شمالی می گردد؛ بنابراین بعید نیست که تویوتا با عرضه یک پیکاپ کوچک در پی سهم خواهی از این بخش از بازار باشد.

معرفی کانسپت تویوتا اسپیس موبیلیتی

کانسپت تویوتا EPU تنها نماینده کمپانی در نمایشگاه ژاپن موبیلیتی 2023 نخواهد بود. به غیر از این مدل، تویوتا یک لندکروزر برقی و یک خودروی کوچک آفرودی را نیز در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار خواهد داد. این خودروی کوچک نیز مفهومی است و اسپیس موبیلیتی (Space Mobility) نام دارد.

کانسپت اسپیس موبیلیتی برداشت تویوتا از یک خودروی چهار چرخ محرک همه جارو را به نمایش می گذارد. این خودرو به یک پیشرانه برقی 4 موتوره مجهز است و هر چرخ نیروی خود را از یک موتور مستقل دریافت می نماید. از لحاظ توانایی های آفرود، این کانسپت برقی در سطح فوق العاده بالایی قرار گرفته است و قادر است از روی موانعی با ارتفاع 50 سانتی متر و شیب 25 درجه عبور کند.

تویوتا می گوید اسپیس موبیلیتی صرفاً خودرویی برای نمایش در نمایشگاه نیست و پروتوتایپ آن را در دنیای واقعی تست خواهد نمود. تجارب به دست آمده از تست ها در مدل های فراوریی و خودروی ماه نورد تویوتا مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

از نظر ابعاد باید گفت کانسپت تویوتا اسپیس موبیلیتی طولی برابر با 3460 میلی متر دارد. عرض این خودرو نیز برابر با 2175 میلی متر و ارتفاع آن برابر با 1865 میلی متر است. فضای کابین این خودرو مسقف نیست و راننده به وسیله میله های مقاوم محافظت می گردد. طبق انتظار، این کانسپت آفرودمحور روی تایرهای حجیم مخصوص حرکت می نماید.

ناگفته نماند نمایشگاه خودروی ژاپن موبیلیتی درواقع همان نمایشگاه خودروی توکیو است که از سال جاری با این نام برگزار خواهد شد.

جهت مشاهده فهرست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه فهرست قیمت روز خودرو در بهترین عینک آفتابی مراجعه کنید.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "متفاوت ترین تویوتایی که تا به امروز دیده اید!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متفاوت ترین تویوتایی که تا به امروز دیده اید!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید