مداخله فرانسه در امور لبنان: یا حریری یا حکومت نظامی

به گزارش بهترین عینک آفتابی، فرانسه به ریاست جمهوری لبنان طی توصیه ای مداخله جویانه، اعلام نموده است اگر سعد الحریری مجددا نخست وزیر نشود تنها گزینه برای شرایط لبنان، تشکیل حکومت نظامی است.

مداخله فرانسه در امور لبنان: یا حریری یا حکومت نظامی

به گزارش گروه بین الملل بهترین عینک آفتابی، روزنامه کویتی الانباء به نقل از منابعی گزارش داد که پاریس به ریاست جمهوری لبنان توصیه نموده است که سعد الحریری نخست وزیر دولت پیشبرد امور را مامور تشکیل دولت جدید کند، در غیر این صورت، دولت نظامی تنها گزینه ممکن خواهد بود؛ چرا که دیگر شرایط لبنان قابل تحمل نیست.

الانباء گفت، ایالات متحده عناوینی اصلی را برای شرایط لبنان تحمیل و پاریس را مامور آنالیز های دقیق در این باره نموده است.

این روزنامه کویتی روز آدینه نیز در گزارشی مدعی شده بود که سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان پیغام ویژه ای را از سوی فرانسه در خصوص اوضاع مالی کنونی در لبنان دریافت نموده که دربردارنده هشدار هایی نسبت به اوضاع مالی در لبنان و انعکاس آن بر این حزب و حامیانش است.

در همین حال، شیخ نعیم قاسم معاون حزب الله روز گذشته طی اظهاراتی تأکید کرد، طرف های خارجی دریافته اند که نمی توانند گزینه ای بر لبنان تحمیل نمایند و تصمیم نهایی بر عهده طرف های داخلی است.

سعد الحریری که به دنبال تظاهرات گسترده مردمی از سمت نخست وزیر استعفا داده است، هفته قبل اعلام نمود، قصدی برای نخست وزیر شدن مجدد ندارد.

  • تور چین ارزان

    تور چین ارزان قیمت، تور پکن، هانگزو، شانگهای، تور نوروز چین همگی را در این وبسایت بیابید.

  • تور ویتنام

    تور ویتنام | برای دیدار از سرزمین زیبای هانوی و شهرهای شگفت انگیز ساحلی با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مداخله فرانسه در امور لبنان: یا حریری یا حکومت نظامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مداخله فرانسه در امور لبنان: یا حریری یا حکومت نظامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید