مریخ نورد استقامت به خواب رفت

به گزارش بهترین عینک آفتابی، کاوشگر استقامت که به تازگی به مریخ رسیده، اکنون در شرایط خواب واقع شده است و پس از 4 روز فعالیت خود را شروع خواهد نمود.

مریخ نورد استقامت به خواب رفت

کاوشگر استقامت که پس از سفری 292.5 میلیون مایلی به مریخ رسید، اکنون قبل از شروع مأموریت تحقیقاتی خود به خواب رفته است.

این کاوشگر پس از فرود روی مریخ تصاویری از این سیاره به زمین فرستاد، اما به گفته محققان برای انجام فعالیت های خود باید منتظر بماند تا در خانه جدیدش مستقر گردد.

به همین دلیل پیش از آنکه نرم افزار مخصوص مریخ در این کاوشگر فعال گردد، سیستم ارتباط و انرژی آن طی بازه ای 4 روزه در سیاره سرخ تثبیت می گردد.

جنیفر تروسپ معاون مدیر پروژه کاوشگر مریخ 2020 پس از فرود روی سیاره گفت: ما مشغول آنالیز سلامت ابزارها هستیم.

هنگامی که کاوشگر پس از 4 روز از خواب بیدار گردد، برای نخستین بار مسافت 5 متر را جلو و عقب می رود.

همچنین محققان تیم این پروژه امیدوارند تا 22 دسامبر یک ویدئو با وضوح بالا از ورود استقامت و فرود آن روی سیاره آماده باشد. اطلاعات مذکور از جمله نخستین اصواتی که کاوشگر در مریخ ثبت می نماید، به زمین ارسال می شوند.

سر کاوشگر استقامت نیز که شبیه یک دکل است به زودی به کار گرفته می گردد و سیستم دوربین MastCam-Z آن نیز به زودی تصاویر رنگی و احتمالاً یک سلفی پانورامیک ثبت می نماید.

همراه استقامت نخستین بالگرد مریخی به سیاره سرخ ارسال شده بود که به محض فرود کاوشگر، سلامت آن کنترل شد. این بالگرد که Ingenuity نام دارد در حال شارژ است اما به محض آماده شدن از پنل های خورشیدی برای فعالیت روی مریخ استفاده می نماید. بالگرد مذکور باید تحمل شب های بسیار سرد مریخ را داشته باشد.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "مریخ نورد استقامت به خواب رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مریخ نورد استقامت به خواب رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید