نارضایتی از شهرداری تهران کاهش یافته است

به گزارش بهترین عینک آفتابی، معاون سابق اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در مراسم تودیع و معارفه معاونین قدیم و تازه اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، گفت: در پیمایش های ملی سال 94 و 97 شرایط نارضایتی از شهرداری ثابت مانده و حتی از بدترین رتبه چند پله بهتر شده است.

نارضایتی از شهرداری تهران کاهش یافته است

به گزارش بهترین عینک آفتابی؛ محمدرضا جوادی یگانه، معاون سابق امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در مراسم تودیع و معارفه معاونین قدیم و تازه اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به این که حوزه اجتماعی یکی از بخش های مهم شهرداری است، تاکید نمود: از قدیم مردم بیشترین مراجعه را به سه ارگان بلدیه، نظمیه و عدلیه داشتند و بیشترین نارضایتی هم از این ارگان ها بوده است. در پیمایش های ملی سال 94 و 97 شرایط شهرداری ثابت مانده و حتی از بدترین رتبه چند پله بهتر شده است.

معاون سابق امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان این که در شهرداری به صورت مستمر نظرسنجی می شد، اضافه نمود: بیشترین مقدار ارتباط مردم با شهرداری است و نارضایتی از آن نیز بیشتر منتقل می گردد. در مجموع نارضایتی بیشتر شده و نظر مردم درباره عملکرد شهرداری سنجیده و منتشر می شد. در دهه اخیر شرایط شهرداری بهتر شده است و نگهداشت این ثبات در رضایتمندی شهروندان لازم است.

شهرداری کنشگر مرزی بین مردم و حکومت است

محمدرضا جوادی یگانه در ادامه گفت: شهرداری زیر ذربین و شایعه بسیار زیاد و فضای مجازی نیز در عملکرد شهرداری تاثیرگذار بوده است. شاید در دهه گذشته شهرداری احتیاج به کار مضاعف نداشت اما در این دهه کار کاملا برعکس است. وجهه شهرداری بهبود یافته و پرسنل آن اعتباری دارند.

او تاکید نمود: شهرداری احتیاج دارد بیشتر دیده گردد و با اطلاع رسانی افزایش سرمایه اجتماعی را ایجاد کند. از سوی دیگر شهرداری باید اجتماعی تر گردد. چند سال است مرگ و میر در اثر سرما در تهران رخ نداده است یا کتک زدن دستفروشان در تهران اتفاق نمی افتد؛ اما هنوز در شهرهای دیگر دستفروشان کتک می خورند. حتی یک نمونه از این نکات هم مهم است. عناصر شهرداری باید متوجه فضای اجتماعی شهردای باشند.

بنا براعلام سایت شهر، معاون سابق امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران بیان نمود: شهرداری تهران آسیب های اجتماعی ملموس را هم دنبال می نماید. مسئله این است که شهرداری متولی نیست بلکه مطالبه گر است. شهرداری کنشکر مرزی بین مردم و حکومت است. شهرداری باید بتواند حوزه هایی مانند مشارکت مردمی، نشاط اجتماعی و... را افزایش و آسیب های اجتماعی را کاهش دهد. نگاه کلی به شهرداری باید فارغ از اهمیت نگاه کالبدی و خدماتی باشد مانند اهمیت کمپین تهران دوباره جان می گیرد که به نحو احسن انجام شد و شهرداری باید در حوزه اجتماعی همواره پیروز عمل کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نارضایتی از شهرداری تهران کاهش یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نارضایتی از شهرداری تهران کاهش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید