ناظر سازمان ملل در یمن: همه طرف ها به توافق سوئد پایبند باشند

به گزارش بهترین عینک آفتابی، رئیس تیم ناظران سازمان ملل در یمن بر لزوم پایبندی تمامی طرف های یمنی به توافق استکهلم سوئد تأکید کرد و تمامی طرف ها را به کار مشترک فراخواند.

ناظر سازمان ملل در یمن: همه طرف ها به توافق سوئد پایبند باشند

به گزارش گروه بین الملل بهترین عینک آفتابی، آبهیجیت گوها رئیس هندی تیم ناظران سازمان ملل در یمن از تمامی طرف ها خواست به توافق استکهلم پایبند باشند و از هر اقدامی در تناقض با این توافق دست بردارند.

بر اساس گزارش شبکه المیادین، در بیانیه ای صادر شده به این منظور آمده است: ایجاد پنج پست دیدبانی در خطوط مقدم در کاهش قابل ملاحظه خشونت در الحدیده نقش داشته اما ایجاد استحکامات جدید، تحریک نیروها و استفاده از پهپاد، همگی متناقض با توافقات میان طرفین است.

گوها در ادامه تمامی طرف ها را به کار مشترک بر پایه حسن نیت برای تعامل با حوادثی شد که ممکن است باعث خشونت گردد.

طرف های یمنی در دسامبر 2018 پس از مذاکراتی در استکهلم سوئد به توافقی دست پیدا کردند که بر اساس آن این موارد رعایت گردد: آتش بس در بندر و شهر الحدیده و بندرهای الصلیف و رأس عیسی؛ بازاستقرار نیروهای مشترک در سه بندر یاد شده؛ التزام به عدم بکارگیری هر تجهیزات نظامی از سوی دو طرف و تحویل گزارش های هفتگی رئیس کمیته هماهنگی به دبیرکل سازمان ملل درباره اجرای این توافق.

حدود دو ماه پیش، با نظارت سازمان ملل و به منظور تثبیت عملی آتش بس در الحدیده یمن اولین پست دیدبانی مشترک میان نیروهای دولت مستعفی یمن و انصارالله یمن ایجاد شد (جزیئات بیشتر) و روند ایجاد پنج پست طی حدودا یک هفته تکمیل شد.

ص

  • تور چین ارزان

    تور چین ارزان قیمت، تور پکن، هانگزو، شانگهای، تور نوروز چین همگی را در این وبسایت بیابید.

  • تور ویتنام

    تور ویتنام | برای دیدار از سرزمین زیبای هانوی و شهرهای شگفت انگیز ساحلی با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ناظر سازمان ملل در یمن: همه طرف ها به توافق سوئد پایبند باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناظر سازمان ملل در یمن: همه طرف ها به توافق سوئد پایبند باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید