نسوز های نانویی ایرانی راهی صنایع فولاد کشور شدند

به گزارش بهترین عینک آفتابی، یک شرکت دانش بنیان پیروز به فروش نسوز های مصرفی به مجتمع فولاد مبارکه و فولاد سبا به ارزش 20 میلیارد ریال شده است.

نسوز های نانویی ایرانی راهی صنایع فولاد کشور شدند

به گزارش گروه فناوری بهترین عینک آفتابی، یک شرکت ایرانی دانش بنیان ، نسوز های مصرفی در توربین های گازی را با استفاده از فناوری نانو به فراوری می رساند. به گفته مدیرعامل این شرکت، قراردادی برای خرید نسوز های مصرفی با مجتمع فولاد مبارکه و فولاد سبا به ارزش 20 میلیارد ریال منعقد شده است.

محمد حسین زاده یزدی، مدیرعامل شرکت اطلس سرام کویر می گوید: در صنایع فولاد توانستیم با شرکت های بزرگ نظیر مجتمع فولاد مبارکه و فولاد سبا قرارداد هایی منعقد کنیم. بخش نیروگاهی یکی از بزرگترین مصرف کنندگان این فناوری هستند که به دنبال توسعه بازار خود در بخش نیروگاهی نیز هستیم. از جمله مزایای ما نسبت به شرکت های خارجی می توان به دسترسی آسان و ارزان تر بودن محصولات ما نسبت به آن ها اشاره نمود.

وی می افزاید: این شرکت اطلس تأمین کننده محصولات نسوز به صنایع مادر مانند فولاد، نیروگاه ها، سیمان و مس است صنایعی که روز به روز درحال گسترش و تکامل بوده و این موضوع روی کسب و کار ما تاثیر مثبتی دارد. چشم انداز شرکت ما برای 5 سال آینده این است که بتوانیم به تمام شرکت های بزرگ محصولات خود را عرضه کنیم و همچنین صندلی شرکت را ارتقا داده و محصولات بیشتری که جایگزین محصولات خارجی است، را فراوری کنیم. در صنعت فولاد در بخش کوره های قوس بوده که جایگزین آجر های منیزیت گرافیتی می گردد

حسین زاده درباره توسعه بازار خارجی گفت: در بین کشور های خارجی قصد داریم در روسیه، سوریه و عراق بازارمان را گسترش دهیم و وارد بازار نیروگاهی و فولادی آن ها شویم و در حال حاضر هم با یک شرکت نیروگاهی عراقی در حال توافق برای همکاری هستیم.

نسوز های مصرفی در توربین های گازی به روش فوق سرمایش فراوری می شوند. در این روش فراوری مواد اولیه نظیر آلومینا پس از مخلوط سازی با محلول های نانو، قالب گیری، ویبره و پرس، به تونل انجماد منتقل می گردد. در این مرحله انبساط 11 درصدی مواد حامل ناشی از انجماد از یک طرف و عدم امکان خروج مواد از قالب از طرف دیگر، منجر به پدیده فرم دهی به روش پرس ایزواستاتیک سرد می گردد و قطعات خارج شده از قالب دارای استحکام خام بسیار بالایی هستند. از جمله مزایای رقابتی محصول فراوریی نسبت به نمونه های موجود در بازار و حتی نسبت به نمونه های وارداتی می توان به تلورانس ابعادی بسیار پایین و دقت ابعادی بالا، مقاومت به شوک حرارتی، مقاومت به خوردگی و طول عمر بالاتر اشاره نمود.

  • تور چین ارزان

    تور چین ارزان قیمت، تور پکن، هانگزو، شانگهای، تور نوروز چین همگی را در این وبسایت بیابید.

  • تور ویتنام

    تور ویتنام | برای دیدار از سرزمین زیبای هانوی و شهرهای شگفت انگیز ساحلی با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نسوز های نانویی ایرانی راهی صنایع فولاد کشور شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسوز های نانویی ایرانی راهی صنایع فولاد کشور شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید