نکاتی برای گیاهخواران

به گزارش بهترین عینک آفتابی، در سال های اخیر تعداد افرادی که به شکلی از رژیم گیاهخواری پیروی می کنند، افزایش یافته است. تعداد گیاهخواران در آمریکا حدود 7 میلیون نفر است. علاوه بر افزایش تعداد گیاهخواران، انگیزه های و انواع رژیم های گیاهخواری که از آن پیروی می کنند ، تنوع بیشتری یافته است. دلایل پیروی یک فرد از رژیم گیاهخواری می تواند: مذهب (گروه مذهبی Seventh Day Adventist و وابستگی به گروه های مذهبی و فلسفی شرقی) ، به دلیل مخالفت با کشتن حیوانات باشد، برخی دیگر نگران خلوص و طبیعی بودن منابع غذایی و مایل به ارتقاء و حفظ سلامت بدن هستند.

نکاتی برای گیاهخواران

نکاتی برای گیاهخواران

● اگر گیاهخوار هستید به نکات ذیل توجه کامل داشته باشید:

در سال های اخیر تعداد افرادی که به شکلی از رژیم گیاهخواری پیروی می کنند، افزایش یافته است. تعداد گیاهخواران در آمریکا حدود 7 میلیون نفر است. علاوه بر افزایش تعداد گیاهخواران، انگیزه های و انواع رژیم های گیاهخواری که از آن پیروی می کنند ، تنوع بیشتری یافته است. دلایل پیروی یک فرد از رژیم گیاهخواری می تواند: مذهب (گروه مذهبی Seventh Day Adventist و وابستگی به گروه های مذهبی و فلسفی شرقی) ، به دلیل مخالفت با کشتن حیوانات باشد، بعضی دیگر نگران خلوص و طبیعی بودن منابع غذایی و مایل به ارتقاء و حفظ سلامت بدن هستند، در بسیاری از منطقه ها دنیا جوامع به طور کامل یا نسبی به دلیل فقر، عدم دسترسی به منابع حیوانی گیاهخوارند، البته در کشورهای غنی و پیشرفته تر، این حالت کمتر اتفاق می افتد و مردم خود رژیم گیاهخواری را از روی آگاهی انتخاب می کنند زیرا هزینه رژیم گیاهخواری تفاوت قابل ملاحظه ای با هزینه یک رژیم غذائی حاوی گوشت ندارد.

● خطرات و مزایای رژیم های گیاهخواری:

بعضی گروه های جامعه نظیر نظیر زنان باردار و شیرده ، شیر خواران، بچه ها و افرادی که با مشکلاتی مانند عدم تحمل لاکتوز و دیابت روبرو هستند، در معرض خطر می باشند، خطر سوء تغذیه برای فرد استفاده کننده از یک رژیم گیاهخواری ضعیف برنامه ریزی شده هنگامی افزایش می یابد که محدودیت بیشتر در مصرف مواد غذائی متنوع اعمال شود. بنابر این خطر سوء تغذیه در گیاهخوارن تام (Vegans) بیشتر از شیر، تخم مرغ گیاهخواران است. گیاهخواران تام بیشتر در خطر کمبود پروتئین، کلسیم، آهن، روی و ویتامین های B12,D و ریبوفلاوین قرار دارند. متخصص مراقبت های تغذیه ای باید مهارت های خود را در برنامه ریزی غذائی و مشاوره این گروه های در معرض خطر جدی، افزایش دهند.

مطالعه بروی گروه های مختلف گیاهخواران، موارد سودمندی را در تأمین سلامت بدن نشان داده است. تفاوت گروه ها از نظر عادت استعمال دخانیات، مصرف الکل و کافئین و ورزش کردن در مقدار فواید بهداشتی این رژیم در گروه های مختلف تغییر نشان می دهد. در میان مزایای پیشنهاد شده در مورد این رژیم غذائی، کاهش در وزن بدن، فشار خون، مقدار لیپیدهای خون، بیماری قلبی، عروقی، استئوپروز (پوکی استخوان) و بعضی از سرطان ها را می توان نام برد .

منبع:www.vista.ir

منبع: راسخون

به "نکاتی برای گیاهخواران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی برای گیاهخواران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید