هوش مصنوعی در تشخیص چهره اینگونه فریب می خورد

به گزارش بهترین عینک آفتابی، ایسنا نوشت: یک شرکت ایتالیایی، لباس هایی با طراحی شلوغ ارائه داده است که می توانند هوش مصنوعی را در تشخیص چهره افراد بدون ماسک فریب دهند.

هوش مصنوعی در تشخیص چهره اینگونه فریب می خورد

شرکت ایتالیایی Capable لباس های بافتنی پنبه ای را ارائه داده است که از نظر بصری گیج نماینده و بسیار گرانقیمت هستند. این لباس ها به گونه ای طراحی شده اند که سیستم های تشخیص چهره هوش مصنوعی را فریب می دهند؛ به طوری که سیستم های یادگیری ماشینی فکر می نمایند کسی که لباس را پوشیده یک حیوان است، نه یک انسان.

دلایل زیادی برای این موضوع وجود دارد که چرا افراد مایل نیستند به وسیله فناوری تشخیص چهره گسترده ردیابی شوند. تصور بیشتر مردم این است که اکنون دولت ها در سراسر دنیا به سیستم هایی دسترسی دارند که می توانند آنها را به سادگی با استفاده از فیلم دوربین های نظارتی شناسایی نمایند و مشخصات آنها را بدانند. حتی در کشورهایی که دولت ها سوگند یاد نموده اند از تشخیص چهره برای چنین منظوری استفاده نخواهند کرد، این فناوری به میزان ای در دسترس شرکت ها است که می توانند و از آن برای هدف قرار دادن مردم در تبلیغات استفاده نمایند.

شما می توانید بیشتر این ماشین ها را با پوشیدن ماسک فریب دهید اما خانه مد Capable، راهکار خلاقانه ای را ارائه نموده است که سیستم های هوش مصنوعی را حتی با تماشا چهره ای که کاملا در معرض دید واقع شده است، فریب می دهد.

مجموعه مانیفستو(Manifesto) که به عنوان بخشی از پروژه دکتری راشل دیدرو(Rachele Didero)، یکی از بنیان گذاران این شرکت در دانشگاه میلان(UniMi) طراحی شده است، طیف گسترده ای از الگوها را به کار می گیرد که برای انسان ها عجیب و پر زرق و برق به نظر می رسند اما جزئیات و نشانه هایی را در بر دارند که سیستم های هوش مصنوعی را تحریک می نماید تا کل بدن شما را به عنوان گورخر، سگ یا زرافه در نظر بگیرند، نه به عنوان یک انسان. این کار به سیستم های هوش مصنوعی اجازه نمی دهد تا با تجزیه و تحلیل چهره، در پی یافتن یک همتا برای آن باشند.

دیدرو این طرح ها را با استفاده از یک سیستم تشخیص اشیا موسوم به یولو(YOLO) تهیه نموده است. این سیستم مبتنی بر شبکه عصبی می تواند بلافاصله اشیا را طبقه بندی کند. دیدرو هنگام آموزش با استفاده از پایگاه داده عکس ها، تشخیص چهره را آزمایش نموده است.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "هوش مصنوعی در تشخیص چهره اینگونه فریب می خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی در تشخیص چهره اینگونه فریب می خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید