واکنش آمریکا به صدور حکم بازداشت ترامپ توسط ایران

به گزارش بهترین عینک آفتابی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران اقدام اخیر جمهوری اسلامی ایران در خصوص صدور حکم قضایی علیه رئیس جمهور آمریکا را پروپاگاندا خواند.

واکنش آمریکا به صدور حکم بازداشت ترامپ توسط ایران

به گزارش ایسنا، برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز دوشنبه در کنفرانس خبری مشترکی با عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی ضمن طرح این ادعا که صدور حکم قضایی علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا توسط ایران پروپاگاندا بوده است، مدعی شد: ارزیابی ما این است که اینترپل در این زمینه دخالت نکرده و هشدار قرمزی بر مبنای اهداف سیاسی منتشر نخواهد کرد.

وی در ادامه ادعاهایش اضافه کرد: این اساس سیاسی دارد. این مسئله ارتباطی با امنیت ملی، صلح بین المللی یا افزایش امنیت ندارد. این تنها یک شیرین کاری پروپاگاندا است که کسی آن را جدی نمی گیرد.

علی القاصی مهر دادستان تهران در جلسه امروز مسئولان قضایی تاکید کرد: 36 نفر از افرادی که در ترور حاج قاسم مباشرت، مبادرت و آمریت داشتند، اعم از مسئولان سیاسی و نظامی آمریکا و دیگر دولت ها شناسایی شدند. در راس این فهرست دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قرار گرفته است و تعقیب قضایی او حتی پس از خاتمه دوره مسئولیتش نیز پیگیری خواهد شد.

روزنامه نشنال نیز در خبری مدعی شده که اینترپل از درخواست ایران برای اعلام هشدار قرمز علیه رئیس جمهور آمریکا پیروی نمی کند.

منبع: فرارو

به "واکنش آمریکا به صدور حکم بازداشت ترامپ توسط ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش آمریکا به صدور حکم بازداشت ترامپ توسط ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید