واکنش روسیه به گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران

به گزارش بهترین عینک آفتابی، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در ژنو شامگاه سه شنبه کاهش بیشتر تعهدات برجامی ایران با توجه به عدم پایبندی دیگر طرف ها به تعهداتشان را کاملا قابل پیش بینی توصیف کرد.

واکنش روسیه به گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران

به گزارش گروه سیاسی بهترین عینک آفتابی، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در ژنو روز سه شنبه به گام چهارم ایران در کاهش تعهدات برجامی خود واکنش نشان داد.

وی در پیامی توئیتری نوشت: انحراف های بیشتر ایران از برجام کاملا قابل پیش بینی است. تهران به تصمیم اعلام شده خود برای اتخاذ مجموعه ای از اقدامات طی هر دو ماه پایبند است. بقای توافق هسته ای احتیاج به کوشش فوری برای برقراری تعادل بین بخش های هسته ای و مالی این توافق را نشان می دهد.

اولیانوف در پیامی دیگر در توئیتر نوشت: در راستای نجات برجام، تمامی طرف ها باید تعهداتشان را در بخش هسته ای و مالی انجام دهند. آمریکا نیز به نوبه خود باید دست کم مداخله خود با کوشش های غیر قانونی برای ایجاد تحریم نفتی علیه ایران را متوقف کند. تنظیم کردن یک راه حل آسان است اما اجرای آن بسیار سخت است.

علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور اسلامی ایران و رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح نموده که ایران از روز چهارشنبه در فردو و با حضور بازرسان آژانس به غنی سازی تا سقف 5 درصد خواهد پرداخت.

اقدامات ایران در کاهش تعهدات برجامی ذیل سازوکار بندهای 36 و 37 توافق هسته ای وین صورت می گیرند.

ایران در واکنش به خروج آمریکا از برجام و تحریم های این کشور در بیانیه ای روز 18 اردیبهشت ماه به طرف های توافق هشدار داد در صورتی که ظرف 60 روز به تعهدات خود در زمینه های نفتی و بانکی عمل نکنند ایران طبق مفاد برجام، از تعهدات خود ذیل این توافق خواهد کاست.

جمهوری اسلامی ایران تا کنون در سه گام گام از تعهدات خود کاسته و اعلام نموده گام چهارم در این راستا را ازامروز، چهارشنبه برخواهد داشت و تزریق گاز به سانتریفیوژهای نصب شده در تأسیسات زیرزمینی فردو را شروع می نماید. بر اساس برجام، این تأسیسات قرار بود به مرکز تحقیق و توسعه و فراوری ایزوتوپ های پایدار بدل گردد.

  • تور چین ارزان

    تور چین ارزان قیمت، تور پکن، هانگزو، شانگهای، تور نوروز چین همگی را در این وبسایت بیابید.

  • تور ویتنام

    تور ویتنام | برای دیدار از سرزمین زیبای هانوی و شهرهای شگفت انگیز ساحلی با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "واکنش روسیه به گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش روسیه به گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید