پارک جنگلی شیخ تپه یکی از دیدنی های آذربایجان غربی به شمار می رود

به گزارش بهترین عینک آفتابی، جاذبه ها/ براساس خبرهای واصله، پارک جنگلی شیخ تپه یکی از دیدنی های آذربایجان غربی به شمار می رود.

پارک جنگلی شیخ تپه یکی از دیدنی های آذربایجان غربی به شمار می رود

پارک جنگلی شیخ تپه در ناحیه جنوب شرقی شهر ارومیه واقع شده و دارای وسعت حدودا 44 هکتاری هست. این پارک جنگلی سرسبز در واقع بر ارتفاعات مشرف به شهر و در جوار تپه باستانی شیخ تپه قرار گرفته است. شیخ تپه از جمله تپه های باستانی بوده که به زمان مادها تعلق داشته و قدمت آن به پیش از دوران رواج دین زرتشت باز میگردد. البته گفتنی است که امروزه با توسعه ساز و ساخت های شهری، شیخ تپه به کلی نابود شده و اثری از آن باقی نمانده است. درخت های کهنسال این پارک جنگلی سرسبز که درست در حاشیه شهر ارومیه قرار گرفته نیز سبب شده تا خانواده های بسیاری برای بهره مندی از آب و هوای مطبوع و طبیعت چشم نواز این پارک به شیخ تپه مراجعه کنند.

پارک شیخ تپه ارومیه با نمای زیبایی از شهر ارومیه در ردیف وسیع ترین فضاهای سبز در محدوده شمال غرب کشور قرار میگیرد که از اهمیت بسیاری برخوردار است. این پارک در روزهای تعطیل و تعطیلات آخر هفته مملو از حضور خانواده های ارومیه ای بوده که برای تفرج و استراحت به شیخ تپه می آیند. پیاده روی و ورزش به همراه بازدید از نمایشگاه های بین المللی برگزار شده در مجاورت این پارک جنگلی و تماشا چشم انداز شهر از ارتفاعات مجاور از دلایل اصلی مردم برای مراجعه به این پارک جنگلی است. با وجود استقبال خوب مردم از این پارک جنگلی هنوز هم راه دسترسی به آن از کیفیت مناسبی برخوردار نیست.

منبع: همگردی

به "پارک جنگلی شیخ تپه یکی از دیدنی های آذربایجان غربی به شمار می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارک جنگلی شیخ تپه یکی از دیدنی های آذربایجان غربی به شمار می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید