پایتخت به رنگ خاکسترى، در آلوده ترین شرایط هوایى به چه نکاتى اهتمام بورزیم؟

به گزارش بهترین عینک آفتابی، در مواقعی که هوا تا حد زیادی آلوده است، رعایت کردن نکاتی، موجب حفظ سلامتی افراد می شود.

پایتخت به رنگ خاکسترى، در آلوده ترین شرایط هوایى به چه نکاتى اهتمام بورزیم؟

به گزارش خبرنگار درخصوص شدت دریافت آلودگى هوا، طبق آخرین آمار اورژانس تنها در 24 ساعت گذشته، بیشتر از 1540 نفر به مراکز اورژانسِ تهران مراجعه کردند.

سازمان هواشناسى این شدت از غلظتِ آلودگى را براى شهرهاى پرجمعیت و صنعتى ادامه دار و درخصوص تعدیل این هوا، اظهار داشت: از روز دوشنبه سامانه بارشى جدید آغاز شده است و در پى بارندگى ها هوا پاک و سالم خواهد شد.

طبق توصیه پزشکانِ متخصص:

همه شهروندان به خصوص افرادِ در معرضِ خطر، بیماران ریوى و عروقى، فشار خون و همچنین بیماران مبتلا به آسم تا حد امکان از محیط امن خانه خارج نشوند.

اولین علائمى که می توانید آنها را به آلودگى هوا نسبت دهید، عوارضى مانند افزایش ضربان قلب، احساس سنگینى سر، تنگفى نفس، نفس هاى پشت سر هم، بی تمرکزى، گیجى و حالت تهوع است.

در زمان آلودگی هوا چه کارهایی باید انجام دهیم؟

در صورتى که شدت هر یک از موارد فوق از حالتِ عادى خارج شد و با حالتِ کُما و گرفتگى مجراى تنفسى شدید روبرو شدید، به سرعت به بیمارستان مراجعه کنید.

به هیچ عنوان کودکتان را از منزل خارج نکنید. اگر به هر دلیلى مجبور به این کار شُدید، بهترین زمان در میان این حجم از آلودگى تنها صبح زود و آخر شب هاست. اگرچه باز هم تأکید می شود که خانه نشینى را ترجیح دهید و با سلامت فرزندتان بازى نکنید.

با وجود امن بودن منزل در برابر شدت آلودگى، ولى باز هم بهتر است کودک از فعالیت هاى بدنى خود بکاهد تا نیاز به ورود و خروج اکسیژن بیشترى به ریه هایش نباشد، اکسیژنى که در این آلودگى بیشتر از باکترى و گرد و غبار تشکیل شده است. ماسک هایى که هوا را فیلتر می کنند گزینه خوبى براى بهره ورى در منزل هستند.

تا می توانید مایعات را جایگزین غذاهاى چرب و پُرکالرى کنید. مایعات باعث می شوند آلودگى وارد شده از طریق ریه ها، تا حد زیادى از بدن دفع شود.

  • تور چین ارزان

    تور چین ارزان قیمت، تور پکن، هانگزو، شانگهای، تور نوروز چین همگی را در این وبسایت بیابید.

  • تور ویتنام

    تور ویتنام | برای دیدار از سرزمین زیبای هانوی و شهرهای شگفت انگیز ساحلی با ما همراه باشید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "پایتخت به رنگ خاکسترى، در آلوده ترین شرایط هوایى به چه نکاتى اهتمام بورزیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایتخت به رنگ خاکسترى، در آلوده ترین شرایط هوایى به چه نکاتى اهتمام بورزیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید