پرتاب دوباره موشک متفاوت آمریکایی پس از 2 سال وقفه، عکس

به گزارش بهترین عینک آفتابی، دیجیاتو نوشت: با اعلام رسمی شرکت هوافضای بلو اوریجین، نیو شپرد (New Shepard)، راکت زیرمداری آن ها، برای پرتاب در تاریخ 18 دسامبر (27 آذرماه) آماده می گردد. این اولین پرتاب موشک آمریکایی پس از سقوط بدون سرنشین در سپتامبر 2022 (شهریورماه 1401) است.

پرتاب دوباره موشک متفاوت آمریکایی پس از 2 سال وقفه، عکس

پس از پرتاب ناپیروز در سپتامبر 2022، اداره هوانوردی فدرال (FAA) به تحقیق درباره دلایل حادثه و معین اصلاحیات موردنیاز پرداخت. طبق گزارش های FAA، خرابی نازل موتور به علت گرمای بیش ازحد آن موجب شد تا نیو شپرد اندکی پس از بلندشدن سقوط کند؛ بااین حال آسیبی به کپسول حامل آزمایش های تحقیقاتی وارد نشد. نازل ها بخشی از موتور هستند که گاز پرفشار ناشی از احتراق سوخت را با سرعت بسیار و فشاری نزدیک به فشار اتمسفر به بیرون می رانند.

FAA در این باره گفت: در طول این حادثه، ناهنجاری به وجودآمده به وسیله سیستم های پرتاب شناسایی شدند. بعلاوه این سیستم ها، کپسول تحقیقاتی را از ماژول پیشران جدا کردند و موتور را به حالت غیرفعال درآوردند. اقدام سیستم برای جداکردن کپسول تحقیقاتی مثبت تلقی می گردد؛ زیرا می توان حدس زد که درصورت وجود سرنشینان نیز چنین عملکردی برای تأمین امنیت آن ها صورت می گرفت.

با سرانجام تحقیقات، بلو اوریجین باید 21 ایراد معین شده از سوی FAA را قبل از انجام پرتاب تازه خود رفع می کرد. اکنون به گفته یکی از سخنگویان بلو اوریجین، آن ها با انجام اصلاحات، منتظر دریافت تأییدیه از سوی این اداره هستتند.

از پرتاب های پیروز نیو شپرد می توان به پرتاب ویلیام شنتر، بازیگر سریال Star Trek همراه با سه غیرنظامی دیگر در سال 2021 اشاره نمود. تا به امروز بلو اوریجین 6 پرتاب پیروز را پشت سر گذاشته و سرنشینان این پروازها معمولاً به عنوان مهمان و یا با پرداخت هزینه در پروژه ها حضور یافته اند. بعلاوه طبق توییت این شرکت آمریکایی در ایکس، نیو شپرد 33 محموله علمی و تحقیقاتی، ازجمله 38 هزار کارت پستال را در پرتاب دوشنبه هفته بعد به همراه دارد.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "پرتاب دوباره موشک متفاوت آمریکایی پس از 2 سال وقفه، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرتاب دوباره موشک متفاوت آمریکایی پس از 2 سال وقفه، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید