پیش بینی مثبت فیچ از دورنمای طلای سیاه

به گزارش بهترین عینک آفتابی، موسسه اعتبارسنجی فیچ ریتینگز پیش بینی کرد تقاضا برای نفت در پی اخبار امیدوارکننده از ساخت واکسن ویروس کرونای جدید در سال آینده بهبود پیدا می نماید.

پیش بینی مثبت فیچ از دورنمای طلای سیاه

به گزارش بهترین عینک آفتابی، فیچ در جدیدترین گزارش استراتژی کالاهای جهانی به احتمال قوی تایید اضطراری واکسن کووید 19 به عنوان عامل مهم در احیای تقاضای جهانی برای نفت اشاره نمود.

فیچ همچنین به برنامه اوپک پلاس برای تمدید محدودیت عرضه در سطح فعلی اشاره نمود. برنامه اولیه این گروه تسهیل محدودیت عرضه 7.7 میلیون بشکه در روز و افزایش فراوری به میزان حدود دو میلیون بشکه در روز از شروع ژانویه سال 2021 بوده است. با این حال قیمتها به دلیل موج جدید شیوع کووید 19 در اروپا و آمریکا پایینتر رفتند و این امر باعث شکل گیری بحث درباره تمدید محدودیت عرضه فعلی و حتی کاهش بیشتر فراوری اوپک پلاس شد.

تحلیلگران فیچ اظهار کردند: ما دید خوش بینانه به سال 2021 را بر مبنای این فرض که یک واکسن موثر در نیمه دوم سال عرضه می گردد و احیای اقتصاد جهانی گسترده که به بهبود تقاضا برای نفت یاری می نماید، حفظ می کنیم. با این حال قرنطینه در اروپا و بعضی از ایالتهای آمریکا پتانسیل صعودی قیمتهای نفت را محدود خواهد نمود.

فیچ انتظار دارد میانگین قیمت هر بشکه نفت برنت در سال میلادی آینده به 48 دلار و در سال 2022 به 50 دلار برسد. برآورد اخیر در مقایسه با پیش بینی قبلی قیمت 51 دلار نفت برنت در سال 2021 و 53 دلار در سال 2022 نزول پیدا نموده است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، قیمتهای نفت دو هفته پیش تحت تاثیر اعلام نتایج موفقیت آمیز واکسن شرکت فایزر 10 درصد صعود کردند و هفته گذشته هم تحت تاثیر اعلام نتایج مثبت واکسن شرکت مُدرنا صعود هفتگی داشتند. با این حال تحلیلگران هشدار داده اند اگر واکسنی تحت شرایط اضطراری مورد تایید قرار گیرد، چند ماه طول خواهد کشید تا برای واکسیناسیون انبوه به حد کافی توزیع گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پیش بینی مثبت فیچ از دورنمای طلای سیاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی مثبت فیچ از دورنمای طلای سیاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید