چگونه در سال 2024 ویزای توریستی کانادا بگیریم؟ (راهنمای جامع)

به گزارش بهترین عینک آفتابی، دو دسته از افراد برای گرفتن ویزای توریستی کانادا اقدام می کنند، افرادی که اهداف گردشگری دارند و افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند. چه در دسته اول قرار بگیرید یا در دسته دوم، این مقاله می تواند راهنمای جامع شما برای اخذ ویزای توریستی کانادا باشد. اگر چه گرفتن این ویزا برای ایرانیان کمی سخت است اما اگر الزامات گفته شده برای این ویزا را برآورده کنید، شانس بسیار خوبی در قبولی خواهید داشت. پیشنیاز ها، هزینه ها، الزامات، مدارک و ... از جمله مواردی است که ما به آن پرداخته ایم.

چگونه در سال 2024 ویزای توریستی کانادا بگیریم؟ (راهنمای جامع)

ویزای توریستی کانادا چیست؟

ویزای توریستی کانادا، مجوزی است که به متقاضیانی که قصد گردش و بازدید از کشور کانادا را دارند، اجازه ورود می دهد. ویزای توریستی کانادا بصورت یک مهر در پاسپورت اشخاص صادر شده و ایرانیان برای ورود به کانادا باید این ویزا را اخذ کرده باشند. ویزا توریستی کانادا به دو صورت سینگل و مولتی (مولتیپل) صادر می گردد.

انواع ویزاهای توریستی کانادا

به طور کلی ویزا های توریستی کانادا به دو صورت صادر می شوند. 1) سینگل یا سینگل اینتری و 2) مولتی یا مولتیپل اینتری. تفاوت این دو ویزا در مدت زمان اعتبار و تعداد ورود به کانادا می باشد. در ویزای سینگل شخص تنها یکبار اجازه ورود به کانادا را داشته و در صورت خارج شدن اعتبار ویزا به اتمام می رسد.

در ویزای مولتی که به صورت 10 ساله صادر می گردد، هیچ محدودیتی در تعداد ورود و خروج شخص در طول این مدت وجود ندارد. البته گفتنی است که به دلیل اینکه پاسپورت های ایرانی 5 سال اعتبار دارند مدت اعتبار این ویزا به 5 سال یعنی به مقدار اعتبار پاسپورت، کاهش خواهد یافت. اغلب ویزا های توریستی صادر شده برای ایرانیان از نوع مولتی 5 ساله می باشد.

امکان کار یا تحصیل با ویزای توریستی کانادا

از آنجاییکه ماهیت ویزای توریستی، گردش و بازدید است دارندگان این ویزا امکان تحصیل در کانادا یا کار با این ویزا را ندارند و برای اینکار باید ویزای خود را تغییر دهند. یکی دیگر از نکات این ویزا، الزام اقامت پیاپی کمتر از 6 ماه می باشد. این یعنی دارندگان ویزای توریستی کانادا اگر بیش از 6 ماه بصورت متوالی در کانادا حضور داشته باشند، ویزایشان باطل خواهد شد. برای جلوگیری از این امر افراد باید هر 6 ماه یکبار از کشور کانادا خارج شوند.

خبر خوب برای ایرانیانی که ویزای توریستی کانادا دارند...

اداره مهاجرت کانادا در تاریخ 9 اسفند ماه 1401 شرایط جدیدی و خاصی را برای ایرانیان فراهم کرد که خبر بسیار خوبی برای ایرانیان بود. دلیل این امر این است که ایرانی هایی که با ویزای توریستی وارد کانادا شوند می توانند ویزای خود را به راحتی و بدون هزینه به ویزای کاری (مجوز کار باز) تبدیل کنند. این شرایط تنها برای چند کشور امکان پذیر بوده و از طرفی بصورت موقت می باشد.

این موضوع باعث شد تا در این مدت اخیر ایرانیان بسیاری درخواست ویزای توریستی کانادا دهند و متاسفانه درصد بالایی از این درخواست ها ریجکت گردد. چرا که همانطور که گفتیم ماهیت ویزای توریستی کانادا، برای افرادی به وجود آمده که قصد بازدید و گردش در این کشور را دارند، نه افرادی که در پی کار و زندگی در کانادا هستند.

به همین دلیل، اگر چه درخواست برای اخذ ویزای توریستی کانادا امری است که افراد می توانند خودشان و بدون نیاز به وکیل انجام دهند، با توجه به موضوع گفته شده توصیه ما این است که این کار را حتما از طریق موسسات معتبر مهاجرتی مانند رویال اپلای انجام دهید. زیرا با هر بار ریجکت شدن فرد اخذ دوباره ویزای برایش سخت تر شده و این ریجکتی ها در پرونده او باقی خواهد ماند.

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

مراحل اولیه و ابتدایی ویزای توریستی کانادا بصورت اینترنتی و آنلاین انجام شده و نیازی به اقدام حضوری نیست. در این مرحله شما باید مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی را در وبسایت اداره مهاجرت این کشور بارگذاری و تکمیل کرده و هزینه بررسی پرونده را نیز پرداخت کنید. پس از این مرحله به شما وقت سفارت جهت حضور برای انگشت نگاری، بایومتریک و مصاحبه داده می گردد. این مرحله نیز هزینه داشته و باید پیش از انجام این فرآیند پرداخت گردد. پس از اینکه شما این مرحله را با موفقیت پشت سر گذاشتید باید منتظر اعلام نتیجه پرونده خود بمانید. پس از گذشت زمان پردازش پرونده شما، در وبسایت اداره مهاجرت کانادا نتیجه پرونده به شما اعلام می گردد. اگر درخواست شما مورد تائید قرار بگیرد باید پاسپورت خود را برای پیکاپ ویزا به سفارت کانادا ارسال کرده تا ویزا داخل آن مهر گردد. مدارک، هزینه ها و مدت زمان اخذ ویزای توریستی کانادا در ادامه آورده شده است.

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا عبارتند از:

1) پاسپورت: حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. از آنجاییکه در ویزا های مولتی مدت اعتبار ویزا به مقدار مدت اعتبار پاسپورت ایرانی است، توصیه می گردد پاسپورت اعتبار زیادی داشته باشد.

2) سابقه سفر: یکی از مهم ترین عوامل در قبولی و اخذ ویزای توریستی کانادا داشتن سابقه سفر می باشد. داشتن ویزا های معتبر چون شنگن، ژاپن، آمریکا و ... شانس افراد را در اخذ این ویزا بسیار بالا می برند.

3) تمکن مالی: اثبات تمکن مالی جهت این است که شخص امکان پوشش هزینه های سفر و اقامت خود را در کانادا دارد. تمکن مالی از طریق گردش حساب 6 ماهه و داشتن حداقل 20 هزار دلار کانادا در حساب فرد ثابت می گردد.

4) برنامه سفر: هدف و قصد واقعی شما از سفر به کانادا و دریافت ویزا توریستی، از برنامه سفر شما اثبات می گردد. داشتن بلیط هواپیما، رزرو هتل و ... از جمله موارد مهم در این بخش است.

5) دعوتنامه: داشتن دعوت نامه می تواند اثبات دلیل سفر شما به کانادا باشد اما داشتن دعوت نامه ضروری نیست.

هزینه های اخذ ویزای توریستی

بر خلاف باور عامه ویزای توریستی کانادا هزینه چندانی ندارد. درخواست اولیه و پردازش ویزا یک هزینه 100 دلار برای هر فرد داشته و هزینه انگشت نگاری متقاضی نیز 85 دلار کانادا می باشد. در نتیجه مجموع هزینه های ویزای توریستی کانادا برای هر فرد 185 دلار کانادا می باشد.

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

ویزاهای توریستی کانادا معمولا در زمان کمی صادر می شوند و سرعت رسیدگی به پرونده ها در سفارت بالا می باشد. در حال حاضر مدت زمان بررسی پرونده ها از زمان انگشت نگاری و بایومتریک شخص، حدود 3 ماه می باشد.

سخن پایانی

در این مقاله ما بصورت خلاصه به شرایط و نحوه اخذ ویزای توریستی کانادا پرداختیم و سعی کردیم نکات مهم این ویزا را مشخص کنیم. اگر چه درخواست برای ویزای توریستی کانادا فرایند ای سخت نیست اما درصد زیادی از ایرانیانی که بدون وکیل و کارشناس مهاجرتی اقدام می کنند، ریجکت می شوند. یکی از بهترین موسسات در حوزه اخذ ویزای توریستی کانادا در سال های اخیر، موسسه مهاجرتی رویال اپلای می باشد.

از طریق تکمیل فرم ارزیابی میتوانید از مشاوره رایگان با کارشناسان و وکلای مجرب شرکت رویال اپلای بهره مند شوید.

تلفن تماس: 22409191 - 22408181 - 22407171

منبع: همگردی

به "چگونه در سال 2024 ویزای توریستی کانادا بگیریم؟ (راهنمای جامع)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه در سال 2024 ویزای توریستی کانادا بگیریم؟ (راهنمای جامع)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید