چگونه سرمایه گذار را برای سرمایه گذاری در استارتاپمان متقاعد کنیم؟

به گزارش بهترین عینک آفتابی، موسسین کسب وکارهای نوپا یا استارتاپ ها دغدغه های زیادی در پیدا کردن سرمایه مناسب دارند. برای همین، پیدا کردن سرمایه گذارانی که به این موسسین اعتماد کنند امری سخت است. در این مقاله به صورت مختصر 7 مورد از روش هایی که می توانید راحت تر سرمایه گذار پیدا کنید را بررسی می کنیم:

چگونه سرمایه گذار را برای سرمایه گذاری در استارتاپمان متقاعد کنیم؟

1. کارهایی که قصد انجام آن را دارید را بیان کنید

سرمایه گذاران هرگز دوست ندارند عذرخواهی بشوند. مهم ترین وظیفه شما این است که به سرمایه گذاران ثابت کنید که تمام مواردی را که بیان می کنید را حتماً انجام می دهید. سرمایه گذاران پشتیبان و حامی افرادی می شوند که توانایی انجام کارهای بزرگ با کمترین منابع را دارند؛ افرادی که به صورت طبیعی به دنبال موفقیت هستند. بهترین راه برای نمایش توانمندی هایتان این است که توانمند باشید!

2. کوچک شروع کنید و سپس توسعه دهید و بسازید

قصد راه اندازی یک رستوران دارید ولی توانایی پرداخت هزینه های آن را ندارید؟ می توانید فضایی را در یک آشپزخانه تهیه غذا تهیه کنید و پس از تسلط بر تهیه چند نوع غذا، شخصاً آن را به محل کار مشتریان برسانید (مشتریان نزدیک به محل شما). زمانی که در شروع کار هستید، هدف شما در ابتدا ساخت یک کسب و کار بزرگ نیست. برای شروع اهداف کوچک تر انتخاب کنید و با رسیدن به آن ها می توانید سرمایه گذار را متقاعد کنید که توانایی انجام اهداف بزرگتر را نیز دارید.

3. سه نفر را به خود علاقه مند کنید. سپس 10 نفر و در آخر 100 نفر

هر کاری که می توانید انجام دهید تا سه مشتری را علاقه مند به فعالیت تان کنید و از این نقطه شروع کنید. هدف شما ساخت مجموعه ای از حامیان به صورت مرحله به مرحله است. سرمایه گذار احتمالی شما می تواند از همین حامیان، دوستان آن ها یا افرادی که با آن ها صحبت می کنند باشند.

4. به دنبال راهنمایی باشید، نه پول

درخواست های زیادی از افراد ثروتمند می گردد که در بسکمک از موارد آزاردهنده است. تصور کنید کسی که نمی شناسید ارائه ای به شما بدهد و به شما بگوید که باید در آن پروژه سرمایه گذاری کنید و به شما همانند کیف پول به جای یک انسان نگاه کند. البته سرمایه گذاران نجیب علاقه مند به کمک به موسسین کسب وکارهای نوپا هستند. (در صورتی که توانایی انجام آن کار را داشته باشند) هدف شما باید ایجاد یک رابطه مناسب با سرمایه گذاران و افرادی باشد که با آن ها در ارتباط هستند. در نهایت احتمال سرمایه گذاری در پروژه شما افزایش می یابد.

5. معتبر باشید

بیش از حد سطحی و فروشنده نباشید. یک راه برای ساخت رابطه خوب با سرمایه گذاران این است که بر چالش ها و مسائل تان مسلط باشید و این موارد را با سرمایه گذار در میان بگذارید. متقاعد کردن این که کسی در پروژه شما سرمایه گذاری کند مبتنی بر اعتماد است. اعتماد به توانایی شما در تفکر و تصمیم گیری مناسب در موقعیت های سخت و قدرت حل این موارد.

6. اعتبار خود را در یافتن سرمایه گذاران افزایش دهید

یکی از چالش های سرمایه گذاری این است که کسی دوست ندارد اولین سرمایه گذار باشد. متقاعد کردن این که کسی سرمایه گذاری بزرگی در استارتاپ شما انجام دهد، بسیار سخت است و شاید ماه ها طول بکشد. خوشبختانه این بازی روی دیگر نیز دارد. بعد از هر سرمایه گذار جدید، پیدا کردن مورد بعدی آسان تر می گردد. سرمایه گذاران، درست یا غلط، امنیت را در اعداد می بینند. هر چقدر افراد بیشتری تمایل داشته باشند بر روی پروژه شما سرمایه گذاری کنند، احتمال دریافت سرمایه بیشتر می گردد.

اگر به دنبال دریافت سرمایه هستید و نمیدانید از کجا شروع کنید، امیدواریم این نکات جهت درست را نشان دهد. نکته مهم و هوشمندانه این است که از بخش های کوچک شروع کنید و مرحله به مرحله کسب وکارتان را توسعه دهید. اگر به دنبال فتح قله دماوند هستید، از صخره های کوچک شروع کنید. این امر راحت تر و سریع تر صورت می پذیرد.

7. از طریق شاخص ها، عملکرد مالی خود را به سرمایه گذاران نشان دهید.

با توجه به صنعت مورد فعالیت و ماهیت کسب و کار، مهم ترین شاخص ها باید شناسایی و برای سرمایه گذاران و بنیانگذاران در مدل مالی گنجانده گردد. برخی از این شاخص ها را با استفاده از خروجی های صورت سود و زیان می توان اندازه گیری و رصد کرد. برای مثال حاشیه سود ناخالص، EBITDA، که عملکرد فروش و سود استارتاپ را می سنجند و یا شاخص هایی مانند هزینه جذب مشتری یا CAC، ارزش طول عمر مشتری یا LTV و نرخ ریزش یا Churn Rate و…

به طور کلی در فرآیند جذب سرمایه باید بتوانید به 3 سئوال اساسی سرمایه گذاران پاسخ دهید:

  • در مراحل قبل، چه میزان سرمایه جذب کرده اید؟
  • انتظار شما از مبلغ ارزش گذاری چقدر است؟
  • آیا سرمایه گذاران مراحل قبلی نیز در این مرحله سرمایه گذاری خواهند کرد؟

همچنین شما برای پیشبرد بهتر جلسه هدفی دقیق از فرآیند جذب سرمایه مشخص کنید.آیا می خواهید اولین نسخه از محصول را بسازید؟ بازار دیگری را تسخیر کنید؟ محصول فعلی را توسعه دهید؟ در بازار فعلی سهم از بازار بیش تری به دست آورید؟ و برای دستیابی به این هدف یک بازه زمانی مشخص کنید.اقداماتی که بایستی در این بازه زمانی و در مقاطع هفتگی، ماهانه و فصلی انجام گیرند و همچنین منابعی که بایستی اختصاص داده شوند را نیز مشخص کنید.

یکی از موضوعاتی که در بحث مالی استارتاپ ها خیلی اهمیت دارد، استفاده از ابزار ها و سیستم های مالی مناسب است تا بتوانند با ثبت اطلاعات و دریافت گزارشات و تحلیل های مناسب مالی تصمیمات درست و به موقعی برای رشد کسب و کار خود بگیرند. انتخاب یک نرم افزار حسابداری و مالی مناسب می تواند باعث ایجاد آگاهی و شناختی دقیق از وضعیت کسب و کار گردد که در نهایت منجر به استفاده بهینه از منابع گردد که امری حیاتی برای استارتاپ هایی است که منابع محدودی دارند.

سپیدار، نرم افزار مالی مناسب استارتاپ ها

نرم افزار حسابداری سپیدار مناسب شرکت های کوچک و استارتاپ ها است که به عنوان یک محصول پرمخاطب توسط شرکت سپیدار سیستم (عضو گروه شرکت های همکاران سیستم) به بازار عرضه شده است.

50 درصد تخفیف خرید سیستم حسابداری سپیدار

سپیدار سیستم در راستای حمایت از استارتاپ ها، در طرحی ویژه امکانات زیر را به تمامی شرکت های نوپای استارتاپی ارائه می دهد:

1. 50 درصد تخفیف سیستم حسابداری نرم افزار سپیدار همکاران سیستم

2. یکسال پشتیبانی رایگان پس از خرید نرم افزار

3. دعوت برای حضور در سمینارهای آموزشی با موضوعات مرتبط در حوزه مدیریت کسب وکار و مدیریت مالی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت درخواست استفاده از این طرح تخفیفی، صفحه مرتبط با استارتاپ ها در سایت سپیدار سیستم به آدرس (www.sepidarsystem.com/startup ) مراجعه یا با شماره 81022888-021 تماس حاصل نمایید.

  • تور چین ارزان

    تور چین ارزان قیمت، تور پکن، هانگزو، شانگهای، تور نوروز چین همگی را در این وبسایت بیابید.

  • تور ویتنام

    تور ویتنام | برای دیدار از سرزمین زیبای هانوی و شهرهای شگفت انگیز ساحلی با ما همراه باشید.

منبع: مجله شنبه

به "چگونه سرمایه گذار را برای سرمایه گذاری در استارتاپمان متقاعد کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه سرمایه گذار را برای سرمایه گذاری در استارتاپمان متقاعد کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید