ژاپن به سامانه دفاعی آمریکا نه گفت

به گزارش بهترین عینک آفتابی، وزیر دفاع ژاپن می گوید که دولت این کشور طرح استقرار سامانه موشکی زمینی ایجیس آشور آمریکا در استان های یاماگوچی و آکیتا را لغو نموده است.

ژاپن به سامانه دفاعی آمریکا نه گفت

به گزارش بهترین عینک آفتابی، کونو تارو که پیشتر اعلام نموده بود طرح استقرار این سامانه متوقف شده است روز پنجشنبه در نشست شورای امنیت ملی با حضور آبه شینزو، نخست وزیر و بعضی از اعضای کابینه، علت این تصمیم را شرح داد.

حزب اصلی حاکم لیبرال دموکرات ژاپن صبح روز پنجشنبه یک نشست امنیتی برگزار کرد کونو گفت که این شورا در خصوص این موضوع گفت و گو نموده و تصمیم گرفته که این برنامه را کلاً لغو کند او به خاطر سردرگمی پیش آمده عذرخواهی کرد.

کونو افزود با توجه به اوضاع کنونی در دریای چین شرقی، تمرکز ناوشکن های مجهز به ایجیس تنها بر دفاع موشکی از لحاظ امنیت ملی هوشمندانه نخواهد بود.

او بر ضرورت بازبینی اقدامات میان برد و دوربرد تاکید نمود و قول داد که دولت و این حزب برای بحث درباره یک استراتژی امنیت ملی شامل یک سامانه دفاع موشکی جایگزین همکاری نمایند.

اونودرا ایتسونوری وزیر دفاع پیشین که اکنون ریاست گروه امنیت ملی حزب حاکم لیبرال دموکرات را بر عهده دارد گفت که این حزب یک تیم پروژه تشکیل خواهد داد تا برای دفاع موشکی چارچوب جدیدی ایجاد کند.

به گزارش ایرنا، این وزارتخانه قبلا می خواست سامانه دفاع موشکی ایجیس آشور را در استان شمالی آکیتا و استان غربی یاماگوچی مستقر کند تا عملا تمام ژاپن را پوشش بدهند.

مکان های نامزد برای این استقرار پادگان آموزشی موتسومی متعلق به نیروی زمینی نیروهای دفاع از خود در شهر هاگی در استان یاماگوچی و همچنین پادگان آموزشی آرایا در شهر آکیتا بود اما مطالعات میدانی ضعیف این وزارتخانه و عدم ارائه شرحات کافی ساکنان آکیتا را خشمگین کرد و باعث شد این وزارتخانه دوباره از اول دنبال مکان های جدیدی بگردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ژاپن به سامانه دفاعی آمریکا نه گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن به سامانه دفاعی آمریکا نه گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید