گردشگران مراقب تورهای مسافرتی غیرمجاز باشند

به گزارش بهترین عینک آفتابی، ایسنا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده و گزارشهای منتشر شده، گردشگران مراقب تورهای مسافرتی غیرمجاز باشند.

گردشگران مراقب تورهای مسافرتی غیرمجاز باشند

محمد ثابت اقلیدی در جمع بهترین عینک آفتابی در شیراز با اشاره به در پیش رو بودن ایام تعطیلات نوروز گفت: به تمامی علاقمندان به سفر توصیه می شود قبل از خرید تورهای مسافرتی به بررسی و استعلام صلاحیت افراد از مراجع ذیصلاح و استفاده از آژانس های دارای مجوز اقدام کنند.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس افزود: علاقمندان به خرید تورهای مسافرتی به محض مشاهده آگهی و تبلیغات یک تور باید نام، نشانی و مجوزهای آژانس مربوطه را بررسی کرده و با دفتر آن آژانس یا اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای احراز هویت و اهلیت آن تماس بگیرند و در صورت امکان به صورت حضوری در دفتر آژانس نام نویسی کنند.

ثابت اقلیدی با بیان اینکه استفاده از این تورهای بی نام و نشان و غیر معتبر ممنوع است و در صورت بروز مشکل در اجرای تورها به هیچ فرد و مرجعی پاسخگو نیستند، افزود: دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری مجوز دار هزینه اجاره و مالیات می پردازند و همواره تحت رصد اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و سایر دستگاه های نظارتی هستند و مهمتر از این ها در قبال هر اتفاقی مسئول و پاسخگو هستند.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفت: در حال حاضر بیش از 350 دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری مجوز دار در فارس و زیر نظر اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فعالیت می کنند و در هر آژانس برای سه تا چهار نفر مشاغلی از جمله مدیر عامل، مدیر فنی و فروشنده اشتغال ایجاد شده است اما آژانس های غیرمجاز بدون ضابطه بوجود آمده اند.

ثابت اقلیدی افزود: گردشگران می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اسامی دفاتر مجاز و عضو انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی فارس به آدرس https://www.attaf.org مراجعه کنند.

منبع: همگردی

به "گردشگران مراقب تورهای مسافرتی غیرمجاز باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگران مراقب تورهای مسافرتی غیرمجاز باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید