2 روش ساده و کاربردی فر کردن مو با اتو که باید یاد بگیرید

به گزارش بهترین عینک آفتابی، بسیاری از افراد، در پی راهکارهایی هستند که به سادگی حالت موهای خود را تغییر داده و تنوعی در ظاهر خود ایجاد نمایند. راه های مختلفی برای تغییر حالت موها وجود دارد؛ یکی از آن ها، فر کردن مو با اتو است که امروزه به وسیله اشخاص زیادی، مورد استفاده قرار می گیرد. این روش راحت است و دیگر نیازی به تهیه جداگانه دستگاه فرنماینده مو نیست. شما می توانید فقط با استفاده از چند ابزار ساده به همراه اتو مو، حالت موهای خود را تغییر داده و آن ها را به شکل دلخواه خود تبدیل کنید. در این مقاله به آنالیز دو روش ساده برای فر کردن مو، می پردازیم تا با استفاده از آن به راحتی ظاهر موهای خود را تغییر دهید.

2 روش ساده و کاربردی فر کردن مو با اتو که باید یاد بگیرید

1. آموزش راحت فر کردن مو با اتو

فر کردن مو با اتو مو، یک روش سریع و آسان برای تغییر ظاهر موها است. با استفاده از یک اتو موی باکیفیت و رعایت نکات کلیدی، می توانید در خانه موهای خود را به هر شکلی که دوست دارید فر کنید. برای این کار در مرحله اول، به یک اتو موی باکیفیت نیاز دارید. برای آشنایی بیشتر با این نوع دستگاه های پرکاربرد و باکیفیت، می توانید ویدیوی آنالیز اتو مو کنورث را مشاهده کنید.

علاوه بر اتوی مخصوص مو، وسایل دیگری مثل اسپری محافظ حرارتی و فیکس نماینده برای مو، یک شانه دندانه درشت و در نهایت گیره مو، نیاز خواهید داشت. در ادامه مراحل فر کردن مو با استفاده از اتو را کامل شرح می دهیم.

داشتن موهای تمیز، مرحله اول فر زدن مو با اتو مو

ابتدا مطمئن شوید که موهای شما کاملا تمیز است. چون موهای کثیف، به خوبی حالت فر خود را حفظ نمی نمایند؛ پس موهای خود را با شامپو و نرم نماینده بشویید. توجه کنید که موهای خیس یا مرطوب، به خوبی فر نمی شوند؛ در نتیجه آن ها را کاملا خشک کنید. اگر ابتدا موهایتان را سشوار می کشید، حتما از موس مو بهره ببرید.

استفاده از موس مو باعث ایجاد حجم اضافی و جلوگیری از صاف شدن موها می گردد. برای آشنایی با نحوه کارکرد موس مو، پیشنهاد می کنیم مقاله موس مو چیست را بخوانید تا به طور کامل با عملکرد این محصول آرایشی مو، آشنا شوید.

انجام فر مو با اتو صاف و باکیفیت

از یک اتو موی باکیفیت، دارای لبه های گرد بهره ببرید؛ زیرا برای ایجاد فرهای زیبا و طبیعی مناسب تر است. هنگام خرید اتو مو، حتما به سایز صفحه دستگاه دقت کنید. صفحه های پهن، برای ایجاد فرهای درشت و صفحه های نازک تر، برای ایجاد فرهای ریز، مناسب تر هستند. بهتر است از اتو موی مناسب استفاده گردد اما در مواقع ضروری، می توانید فرآیند فر مو با اتو مسافرتی را نیز امتحان کنید.

دمای اتو مو را با توجه به نوع موهای خود، تنظیم کنید. اگر موهای شما نازک است، دمای زیر 300 درجه کافی است. موهای معمولی یا ضخیم را می توان با دمای 300 تا 380 درجه اتو کرد. البته شما می توانید با انتخاب برترین دستگاه فر، از موهای خود در مقابل آسیب، محافظت کنید. بعلاوه استفاده از دستگاه با کیفیت، تاثیر زیادی روی دوام فرها دارد.

اهمیت اسپری محافظ حرارتی برای فر کردن مو

اسپری محافظ حرارتی، از آسیب تماشا موهای شما در برابر دمای بالا جلوگیری می نماید. استفاده از این محصولات، یک لایه محافظ بین مو و گرمای اتو، ایجاد می نماید تا موها وز نشوند و نسوزند. حتما قبل از آغاز مراحل فر کردن مو، موهایتان را شانه بزنید. شانه زدن موها قبل استفاده از حرارت، از گره خوردن موها جلوگیری می نماید. اگر موهای پرپشتی دارید، اسپری محافظ حرارتی را روی هر قسمت مو اسپری کنید تا به همه قسمت های مو برسد.

دسته دسته کردن موها برای ایجاد فر زیبا

تقسیم موها به بخش های کوچک، فر کردن مو را آسان تر می نماید. هر چه موهای شما ضخیم تر باشد، بخش های بیشتری باید تقسیم کنید تا فرها یکدست شوند. فرآیند فر کردن موها را از پایین پوست سر (ریشه مو)، آغاز کنید. یک بخش کوچک از مو را جدا نموده و لای اتوی مو قرار دهید. اتو مو را باید در جایی که می خواهید مو فر گردد، 180 درجه بچرخانید تا فرها شکل خود را حفظ نمایند.

دستگاه اتوی مو را روی موهای خود، به مدت 5 تا 10 ثانیه نگه دارید. سپس آن را به صورت صاف تا پایانی مو و به سمت پایین بکشید؛ این کار باعث می گردد تا فرها طبیعی به نظر برسند. موهای فر شده را با گیره مو ثابت کنید تا حلقه فرها شکل خود را حفظ نمایند. در نهایت سراغ لایه بعدی بروید و همین مراحل را مجدد انجام دهید.

استفاده از انگشتان برای شانه کردن موها

بعد از فر کردن تمام قسمت های مو، لایه موها را با انگشتان دست یا شانه دندانه درشت، مرتب کنید تا فرهای ایجاد شده طبیعی تر به نظر برسند. برای ماندگاری بیشتر فرها، از اسپری موی فیکس نماینده و تافت بهره ببرید. توجه داشته باشید که شانه کردن زیاد، باعث باز شدن فرها می گردد و حالت زیبای خود را از دست می دهد. این نکته برای تغییر حالت مو با روش های مختلف مثل فرمو بدون اتو هم اهمیت زیادی دارد.

اسپری فیکس نماینده، اتمام مراحل فر دادن مو با اتو مو

اسپری مو را با فاصله حدود 30 سانتی متر از سر گرفته و روی تمام قسمت های مو اسپری کنید. اسپری مو، از فرها در برابر رطوبت و عوامل محیطی محافظت می نماید و ماندگاری آن ها را افزایش می دهد. از محصولات فیکس نماینده حالت مو، به مقدار زیاد استفاده نکنید؛ زیرا باعث سفت شدن لایه های مو می گردد و ظاهری نامطلوب و غیرطبیعی ایجاد می نماید.

2. آموزش فر مو با اتو و مداد

روش های مختلفی برای فر کردن مو با اتو وجود دارد؛ یکی از آن ها استفاده از مداد، حین اتو کشیدن مو است که نتیجه آن فرهای ریز و زیبا خواهد بود. پس اگر هوادار این سبک فرها برای ظاهر خود هستید، حتما این روش را امتحان کنید. در ادامه فرآیند فر مو با اتو و مداد را در چند مرحله ساده، شرح می دهیم.

شانه زدن موی خشک شده

موهای خشک شده خود را شانه بزنید تا گره ها باز شوند. اگر موهای شما مجعد است، می توانید از یک شانه دندانه پهن بهره ببرید. این کار باعث می گردد فرها طبیعی تر به نظر برسند. اگر موهای شما صاف است، بهتر است از یک شانه دندانه ریز، بهره ببرید. شانه زدن موها قبل از فر کردن، از گره خوردن موها هنگام اتوکشی، جلوگیری می نماید.

تقسیم مو به بخش های کوچک

موهای خود را دسته دسته تقسیم نموده و یک بخش کوچک از مو را جدا کنید؛ سپس آن را دور مداد خود بپیچید. مطمئن شوید که مداد زیر موها دیده نمی گردد تا فرها یکدست شوند. به هیچ وجه حلقه موها را روی هم قرار ندهید؛ قرار دادن موها روی هم باعث می گردد فرها، نامنظم و زشت به نظر برسند.

تنظیم دمای اتوی مو و آغاز فرآیند فر کردن

مطمئن شوید که اتوی موی شما خیلی داغ نباشد، زیرا دمای بالا می تواند موهایتان را بسوزاند. اتوی مو را با دمای مناسب، تنظیم کنید و هرگز بالای 400 درجه نگذارید؛ سپس آن را خود را بردارید و موهایی را که دور مداد حلقه شده پیچیدید، بین دو لبه اتو، قرار داده و دو سر اتو را به هم فشار دهید. هر بار حدود 3-5 ثانیه اتو کنید. فر موی ایجاد شده را حدود 10 ثانیه پس از اتو کردن، همچنان به صورت حلقه، نگه دارید تا حالت بگیرد.

باز کردن و مرتب کردن فرهای ایجاد شده

در این مرحله، به آرامی موها را از روی مداد باز کنید. اگر احساس می کنید که خیلی سفت و ریز هستند (تقریباً مانند فنر)، یک یا دو بار، انگشتان خود را از فر موها، عبور دهید. بهتر است این کار را خیلی انجام نداده و زیاد موهای خود را شانه نزنید؛ زیرا حالت زیبای فر مو را از بین می برد.

استفاده از اسپری حالت دهنده برای مراقبت از فرها

کار فر کردن مو را با اسپری حالت دهنده مو، تمام کنید. اسپری مو را حداقل 30 سانتی متر از موهای خود دور نموده و روی مو پخش کنید. حتما یک اسپری مو با ماندگاری میانه، برای حالت دادن به فرها انتخاب کنید تا اثر آن در تمام طول روز باقی بماند.

نکات کلیدی و مهم فر کردن مو با اتو

اتو موهای مدرن، به عنوان یک ابزار کاربردی در دنیای مد و زیبایی محسوب می شوند و افراد می توانند با یاری آن ها، خیلی سریع به ظاهر دلخواه خود دست یابند. با داشتن اطلاعات کافی و مهارت در استفاده از این ابزار، می توانید به نتایج حرفه ای و فوق العاده برسید. در ادامه چند مورد از مهم ترین نکات فرایند فر کردن مو با اتوی مو را بیان می کنیم:

  • مقدار تقسیم لایه های مو برای اتو کردن، به شما بستگی دارد؛ اگر تعداد زیادی فر ریز می خواهید، موهای خود را به دسته های کم حجم تقسیم کنید. برای داشتن فر درشت مو با اتو مو، دسته های بزرگ تری از حجم موی خود را بردارید تا کمی طبیعی تر به نظر می رسند.
  • اگر در یک منطقه خیلی مرطوب زندگی می کنید، از اسپری ضد رطوبت نیز بهره ببرید.
  • با چرخاندن 360 درجه کامل اتوی مو، به جای 180 درجه، فرهای برجسته تر و ریزتری ایجاد کنید.
  • دقت کنید که اتوی مو را خیلی نزدیک پوست سر نگیرید که شما را بسوزاند.
  • سعی کنید اتو را به آرامی روی ساقه مو تا پایان، بکشید. هرچه اتو را کندتر حرکت دهید، موهای شما فرتر می گردد. هر چه سریع تر آن را حرکت دهید، پیچ وتاب موها، کمتر و ملایم تر خواهد شد.
  • همواره هنگام فر کردن موها، از اسپری محافظ حرارتی بهره ببرید؛ زیرا گرمای زیاد فقط موها را خشک نمی نماید، بلکه ساختار داخلی مو را از بین می برد و آن را می سوزاند. بعلاوه ماندگاری رنگ موی شما را کاهش می دهد.

فر کردن مو با اتو، روشی راحت برای تغییر استایل موها

در دنیای امروزه، زیبایی و ظاهر بیرونی افراد، به یکی از اولویت های اصلی تبدیل شده است و مراقبت از موها نقش بسیار مهمی در این زمینه ایفا می نماید. همان طور که در مقاله شرح دادیم، استفاده از اتو برای فر کردن موها، یکی از ابتکارات مهم در صنعت زیبایی است. این ابزار با امکانات پیشرفته و قابلیت تنظیم دما، به افراد این امکان را می دهد تا به سادگی موهای خود را فر نمایند و به نتایج حرفه ای دست یابند. بااین حال، باید به نکات ایمنی و مراقبت از موها توجه ویژه ای داشت تا از آسیب به ساختار موها جلوگیری گردد.

منابع: wikihow, samvilla

منبع: دیجیکالا مگ

به "2 روش ساده و کاربردی فر کردن مو با اتو که باید یاد بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 روش ساده و کاربردی فر کردن مو با اتو که باید یاد بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید