7 قابلیت مخفی گوشی های سامسونگ که از آن ها خبر نداشتید

به گزارش بهترین عینک آفتابی، گوشی های سامسونگ سرشار از قابلیت های متنوعی هستند ولی به علت همین تعدد قابلیت ها، بعضی از آن ها از چشم کاربران مخفی می مانند. در ادامه به 7 قابلیت این گوشی ها می پردازیم که بسیاری از کاربران از وجود آن ها خبر ندارند و از این مشخصه ها استفاده نمی نمایند. البته همین ابتدا باید خاطرنشان کنیم که ممکن است در بعضی گوشی های سامسونگ تعدادی از این مشخصه ها قابل استفاده نباشند.

7 قابلیت مخفی گوشی های سامسونگ که از آن ها خبر نداشتید

ترسیم اشکال دقیق در گالری

یکی از قابلیت های گوشی های سامسونگ که چندان مورد استفاده قرار نمی گیرد، ترسیم اشکال دقیق مانند خطوط، مستطیل، دایره، فلش و دیگر موارد این چنینی در گالری است. این قابلیت به خصوص زمانی که از صفحه ای اسکرین شات گرفته اید و می خواهید یک نکته خاص را مطرح کنید، مثمر ثمر واقع می گردد.

برای بهره گیری از این معینه، ابتدا یک تصویر را در گالری گوشی خود باز کنید، روی آیکن Edit که شکل یک مداد است ضربه بزنید و سپس این حرکت را برای آیکن به شکل ایموجی تکرار کنید. بعد از کشیدن یک شکل معین در تصویر، انگشت را برای یک ثانیه روی نمایشگر نگه دارید و سپس آن را رها کنید. با این کار گوشی به طور اتوماتیک، شکل دقیق مدنظر شما را ترسیم می نماید.

فرمان صوتی برای ثبت عکس

برای عکس برداری با گوشی های سامسونگ می توانید از فرمان های صوتی هم بهره ببرید. با این معینه می توانید بدون احتیاج به استفاده از تایمر، گوشی را در مکان دورتری نسبت به خود و دوستان خود قرار دهید و عکس های دسته جمعی و خاطره انگیزی را ثبت کنید. برای فعال سازی این معینه، اپلیکیشن دوربین را باز کنید و در Settings > Shooting methods گزینه Voice commands را فعال کنید.

بعد از فعال سازی این قابلیت، با گفتن عبارات Cheese، Smile، Capture و Shoot می توانید عکس برداری کنید. اگر هم عبارت Record video را به زبان بیاورید، فیلمبرداری شروع می گردد.

باز کردن نوتیفیکیشن ها به شکل شناور

در گوشی های سامسونگ می توانید نوتیفیکیشن بعضی اپ ها را به صورت شناور مشاهده کنید. برای فعال سازی این معینه باید راهی Settings > Notifications > Advanced settings > Floating notifications شوید و گزینه Bubbles را فعال کنید. با این کار وقتی از اپلیکیشن های موردنظر یک نوتیفیکیشن دریافت می کنید، با سوایپ به پایین در سمت راستی بخش پایینی نوتیفیکیشن یک آیکن نو می توانید ببینید که با ضربه بر آن، نوتیفیکیشن به حالت شناور درمی آید.

فعال سازی حالت استفاده با یک دست

در سال های اخیر گوشی های هوشمند بسیار بزرگ تر شده اند و طبیعتا کاربران زیادی از این موضوع استقبال می نمایند. اما افرادی که دارای دست های کوچکی هستند، برای استفاده از این گوشی های غول پیکر با مشکل روبرو می شوند. اگر شما جزو این دسته از کاربران محسوب می شوید، در گوشی های سامسونگ می توانید حالت استفاده با یک دست را فعال کنید.

برای این کار باید راهی Settings > Advanced features > One-handed mode شوید و سپس گزینه ب موردنظر را فعال کنید. البته باید خاطرنشان کنیم این یک راه چاره دائمی نیست اما در هر صورت در موقعیت های مختلف می تواند مثمر ثمر واقع گردد. اگر از دکمه های ناوبری رابط کاربری استفاده می کنید، بعد از فعال سازی گزینه موردنظر، با دو بار ضربه بر دکمه هوم این معینه فعال می گردد. اگر هم برای ناوبری رابط کاربری از فرمان های حرکتی بهره می برید، برای فعال سازی این قابلیت باید از بخش مرکزی قسمت پایینی نمایشگر، به سمت پایین سوایپ کنید. سپس می توانید به راحتی مقدار نمایشگر و موقعیت آن را مشخص کنید. برای خروج از این شرایط هم کافی است در نواحی اطراف این رابط کاربری کوچک شده، ضربه بزنید.

پاسخ اتوماتیک به تماس ها

اگر هنگام پخت و پز، تمیز کردن، شستن ظروف و دیگر موارد این چنینی هستید، در صورتی که گوشی شما به یک گجت بلوتوثی وصل باشد، می توانید کاری کنید که بعد از چند ثانیه زنگ خوردن، به تماس موردنظر پاسخ دهید. به منظور فعال سازی این قابلیت، راهی Settings > Accessibility > Interaction and dexterity > Answering and ending calls شوید و سپس گزینه Answer automatically را فعال کنید. بعد از این کار، می توانید زمان لازم برای جواب به تماس را از بین 2، 5، 10 یا زمان موردنظر شما انتخاب کنید.

دکمه شاتر شناور برای دوربین

با توجه به اینکه در اپ دوربین دکمه شاتر موقعیت ثابت و معینی دارد، شاید گاهی اوقات برای استفاده از این دکمه با مشکل روبرو شوید. به عنوان مثال ممکن است گوشی را در زاویه خاصی قرار گرفته باشید و انگشتتان به راحتی به دکمه شاتر نرسد. سامسونگ برای رفع کردن این مشکل، در گوشی های خود امکان قرار دادن یک دکمه شاتر ثانویه و البته شناور را مهیا نموده است. در نتیجه می توانید این شاتر را هرجایی که دوست دارید قرار دهید.

برای این کار باید در اپ دوربین به قسمت Settings > Shooting methods سر بزنید و گزینه Floating Shutter button را فعال کنید. سپس در اپ دوربین بر روی دکمه شاتر به سمت بالا سوایپ کنید تا دکمه شاتر ثانویه پدیدار گردد و موقعیت آن را تغییر دهید.

استفاده از چراغ قوه برای درخواست یاری

این معینه احتمالا یکی از مخفی ترین قابلیت های گوشی های سامسونگ است که برای بهره گیری از آن باید چند مرحله را پشت سر بگذارید. اول از همه باید با رفتن به قسمت Settings > Display > Edge panels قابلیت پنل کناری نمایشگر را فعال کنید. سپس روی همین گزینه Panels ضربه بزنید و Tools را انتخاب کنید.

بعد از فعال شدن پنل موردنظر، در هوم اسکرین پنل را باز کنید. سوایپ روی پنل را تا زمان رسیدن به پنل Tools ادامه دهید. حالا باید روی آیکن سه نقطه در سمت راست بخش فوقانی پنل ضربه بزنید و گزینه Flashlight را انتخاب کنید. حالا با ضربه زدن روی آیکن چراغ قوه، قادر به خاموش و روشن کردن آن هستید. حالا در قسمت پایینی می توانید گزینه SOS را مشاهده کنید که با این کار، چراغ قوه به شکل سیگنال جهانی مربوط به دریافت یاری یا SOS خاموش و روشن می گردد.

طبیعتا فقط تعداد بسیار اندکی از کاربران به این معینه احتیاج پیدا می نمایند اما اگر اهل طبیعت گردی هستید یا به هر دلیلی در یک جای دور افتاده گیر نموده اید، این سیگنال ساده می تواند جان شما را نجات دهد.

منبع: MakeUseOf

سوالات متداول

آیا تمام این قابلیت های مخفی در تمام گوشی های سامسونگ وجود دارند؟

با وجود اینکه رابط کاربری گوشی های سامسونگ مشابه یکدیگر است، ولی در این میان ممکن است بعضی از این معینه ها در تعدادی از گوشی های میان رده و پایین رده وجود نداشته باشند.

کدام یک از این قابلیت ها کاربرد بیشتری دارند؟

از بین این قابلیت های مخفی که بسیار کاربردی هستند می توانیم به فرمان صوتی برای ثبت عکس و بعلاوه استفاده از گوشی با یک دست اشاره کنیم.

منبع: دیجیکالا مگ

به "7 قابلیت مخفی گوشی های سامسونگ که از آن ها خبر نداشتید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 قابلیت مخفی گوشی های سامسونگ که از آن ها خبر نداشتید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید