برگزاری کتاب موزه در کاخ سعدآباد

به گزارش بهترین عینک آفتابی، نشست نخست از سلسله نشست های کتاب موزه، ساعت 14 روز سه شنبه 11 بهمن 1401 خورشیدی با همکاری مجموعه فرهنگی، تاریخی سعدآباد و اداره کل موزه های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سالن خلیج فارس واقع در موزه ظروف سلطنتی سعدآباد برگزار خواهد شد.

برگزاری کتاب موزه در کاخ سعدآباد

این نشست در دو بخش مستقل برنامه ریزی شده است. در نوبت نخست، مرتضی ادیب زاده ـ مدیرکل موزه ها در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ به معرفی عمومی و بیان ضرورت برگزاری رویداد کتاب موزه می پردازد و سپس دکتر مهران نوروزی از موزه داران صاحب نظر در این حوزه با ارائه گزارشی از تاریخچه کتابشناسی موزه داری ایران سخنرانی خواهد نمود.

در بخش دوم نشست کتاب موزه، سجاد باغبان ـ عضو هیأت علمی دانشگاه هنر اصفهان ـ و یوسف منصورزاده، به عنوان مؤلف، به بازخوانی و آنالیز کتاب مبانی موزه داری از انتشارات سازمان مطالعه و تدوین کتاب های علوم انسانی (سمت) می پردازند. ابوالقاسم حاتمی به همراه دکتر منصورزاده تدوین این کتاب را بر عهده داشته اند.

این مجموعه نشست ها در نظر دارد، به منظور دانش افزایی در عرصه دانش های موزه ای و دستاوردهای پژوهشی و تجربی، نسبت به معرفی، واکاوی و آنالیز جدیدترین منابع اطلاعاتی فارسی و نیز منابع خارجی و روزآمد پژوهشی که در دانشگاه ها، موزه ها و مراکز علمی فرهنگی دنیا تهیه و تدوین شده اند، بپردازد.

برگزارنمایندگان این نشست باور دارند با این رویکرد، رویداد کتاب موزه می تواند در ارتقای سطح دانش موزه داری کشور و نیز نهادینه سازی فرهنگ کتاب خوانی در میان گروه های مختلف جامعه موزه داری اثرگذار باشد. بعلاوه، این رویداد می تواند بستری باشد برای زایش مسیر ذهنی، تقویت روحیه انتقادی، رشد انگیزه در جهت تدوین منابع مفید و کاربردی و نیز توسعه تماس و ارتباط میان منتقدان، نویسندگان، جامعه بزرگ دانش آموختگان رشته های موزه داری و کارشناسان فعال در موزه ها.

این نشست به صورت مجازی نیز برگزار خواهد شد و علاقمندان می توانند با شماره تلفن 27940521 (021) برای حضور در آن و دریافت لینک جلسه ثبت نام نمایند.

منبع: گردشبان

به "برگزاری کتاب موزه در کاخ سعدآباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری کتاب موزه در کاخ سعدآباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید