700 مرگ کرونایی نتیجه تجمعات انتخاباتی ترامپ در 3 ماه

به گزارش بهترین عینک آفتابی، تجمعات انتخاباتی ترامپ موارد ابتلا به ویروس کرونا را بیش از 250 مورد در هر 100 هزار نفر افزایش داده است.

700 مرگ کرونایی نتیجه تجمعات انتخاباتی ترامپ در 3 ماه

نتیجه تحقیقات دانشگاه استنفورد آمریکا حاکی است در اثر گردهمایی های انتخاباتی ترامپ در 3 ماه گذشته دستکم 30 هزار نفر به ویروس کرونا آلوده شده و 700 نفر در اثر ابتلا به کرونا جان باخته اند.

به گزارش بهترین عینک آفتابی به نقل از پولیتیکو، گزارش تحقیقی 20 صفحه ای که از سوی گروه اقتصاد دانشگاه استنفورد آمریکا روز آدینه منتشر شده، حاکی است در نتیجه برگزاری 18 گردهمایی انتخاباتی ترامپ در فاصله 3 ماهه بین 20 ژوئن تا 22 سپتامبر سال جاری، بیش از 30 هزار نفر به کرونا مبتلا و 700 نفر در اثر ابتلا فوت شده اند، که البته فوت شده ها الزاما از افراد شرکت نماینده در گردهمایی ها نبوده اند.

محققان استنفورد گردهمایی های انتخاباتی ترامپ در فاصله 3 ماهه را آنالیز کردند؛ تجمعاتی که 15 مورد آن در فضای باز و 3 مورد از آنها در سالن های بسته برگزار شده است.

عکس آرشیوی/ یک گردهمایی انتخاباتی ترامپ/ گتی ایمجز

غالب حامیان ترامپ در گردهمایی های انتخاباتی او ماسک نمی زنند و رعایت فاصله فیزیکی را نمی نمایند. بسیاری از آنها از جمله شخص ترامپ اعتقادی به پروتکل های بهداشتی نداشته و حتی افراد مقید به زدن ماسک از جمله جو بایدن رقیب انتخاباتی ترامپ را مسخره می نمایند.

در بسیاری از ایالت ها گردهمایی های انتخاباتی ترامپ بدون رعایت اصول بهداشتی مورد تاکید فرمانداران و شهرداران برگزار می گردد و پس از این گردهمایی ها موارد بستری و ابتلا به کرونا در آن ایالات و مناطق افزایش پیدا می نماید.

محققان استنفورد شرایط شیوع کرونا در مناطقی که در آن ها تجمعات ترامپ برگزار شده را با شرایط مناطقی که به لحاظ شیوع کرونا شرایط مشابهی دارند ولی در آن ها تجمع انتخاباتی ترامپ برگزار نشده، مقایسه کردند و به این یافته علمی رسیدند که تجمعات انتخاباتی ترامپ موارد ابتلا به ویروس کرونا را بیش از 250 مورد در هر 100 هزار نفر افزایش داده است.

داگلاس برنهایم ، رئیس دانشکده اقتصاد استنفورد که از تنظیم نمایندگان گزارش تحقیقی بوده در رابطه با این تحقیق به وب سایت پولیتیکو گفت: امیدواریم این مطالعه بتواند به سیاست گذاران یاری کند تا در خصوص تبعات مربوط به برگزاری اجتماعات عظیم مردمی در طی دوران همه گیری، آگاهی بیشتری یابند... در شرایط حاضر که بحث تبعات مالی قرنطینه و اعمال محدودیت ها و موارد دیگر در جریان است، اطلاع رسانی و آگاهی درباره پیامدهای (انسانی و جانی) گردهمایی ها و تجمعات مردمی بسیار مهم است.

کاخ سفید در واکنش به این گزارش تحقیقی آن را ناقص و سیاسی خوانده و هدف آن را شرمنده نمودن حامیان ترامپ دانسته است.

سخنگوی ستاد انتخاباتی ترامپ نیز در بیانیه ای با اشاره به متمم قانون اساسی آمریکا تاکید نموده مردم آمریکا حق دارند برای شنیدن سخنرانی رییس کشور گردهم آیند و این حقی تثبیت شده در قانون اساسی آمریکاست.

کورتنی پارلا سخنگوی ستاد انتخاباتی ترامپ با دفاع از تجمعات انتخاباتی ترامپ اضافه کرد؛ درجه تب تمامی شرکت نمایندگان در این تجمع ها آنالیز می گردد و ماسک هایی بین تجمع نمایندگان توزیع شده و به آنها تاکید می گردد، ماسک ها را بزنند و علاوه بر این از مواد ضدعفونی نماینده نیز در این تجمعات استفاده می گردد...ما اقدامات احتیاط آمیز را در فرایند مبارزات انتخاباتی خود انجام می دهیم.

با وجود اظهارات سخنگوی ستاد انتخاباتی ترامپ، اما در تصاویر و فیلم هایی که از تجمعات انتخاباتی ترامپ طی هفته های گذشته منتشر شده، نشان می دهد بسیاری از افراد ماسک نزده و در صف های فشرده در کنار هم و بدون رعایت فاصله فیزیکی تجمع نموده اند.

نمونه یک گردهمایی انتخاباتی روباز ترامپ در فرودگاه شهر سوانتون در ایالت اوهایو /21 سپتامبر 2020 / رویترز

منبع: عصر ایران

به "700 مرگ کرونایی نتیجه تجمعات انتخاباتی ترامپ در 3 ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "700 مرگ کرونایی نتیجه تجمعات انتخاباتی ترامپ در 3 ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید