آزمایش موشکی تازه کره شمالی

به گزارش بهترین عینک آفتابی، ارتش کره جنوبی گفت که کره شمالی بامداد سه شنبه در جریان آزمایش موشکی نو، پرتابه ای نامشخص را به سمت دریای ژاپن شلیک نموده است.

آزمایش موشکی تازه کره شمالی

به گزارش گروه بین الملل بهترین عینک آفتابی، رسانه های محلی بامداد سه شنبه از آزمایش موشکی نو کره شمالی و شلیک یک پرتابه به وسیله ارتش این کشور اطلاع دادند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از ارتش کره جنوبی گزارش داد که کره شمالی بامداد سه شنبه پرتابه ای ناتعیین را شلیک نموده است.

به نوشته خبرگزاری یونهاپ، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در بیانیه ای اظهار داشت ماهیت این پرتابه شلیک شده به وسیله کره شمالی هنوز تعیین نیست، اما به سمت دریای شرقی پرتاب شده است.

خبرگزاری کیودو نیز به نقل از مقام های ژاپنی اطلاع داد که موشک شلیک شده به وسیله کره شمالی می تواند یک موشک بالستیک باشد.

کره شمالی در سال های اخیر از دریای ژاپن برای آزمایش تعدادی موشک بالستیک کوتاه برد نو استفاده نموده، اما این کشور اخیراً از موشک نوی که از واگن قطار شلیک شده است نیز رونمایی کرد که هدف آن افزایش قابلیت بقا در پی حمله یک کشور دیگر است.

پیش از این، کیم سونگ نماینده پیونگ یانگ در سازمان ملل با تاکید بر حق این کشور برای انجام آزمایش های موشکی، اما گفته بود پیونگ یانگ هیچ قصدی برای استفاده از این فناوری ها علیه هیچ کشوری ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آزمایش موشکی تازه کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش موشکی تازه کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید